Firmy, które w swoim rozwoju uwzględniają aspekt ochrony środowiska, a także pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań w  zakresie technologii  środowiskowych to potencjalni uczestnicy konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” realizowanego przez firmę Abrys.

 W tym roku Konkurs został podzielony na dwie kategorie: ?Przedsiębiorstwo? oraz zupełnie nową ? ?Innowacje środowiskowe?. O prestiżowy tytuł mogą ubiegać się wszystkie firmy, które w swoim rozwoju uwzględniają aspekt ochrony środowiska, a także pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań w  zakresie technologii  środowiskowych.

Celem konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które podejmują zróżnicowane inicjatywy przyjazne środowisku, prowadzą działania inwestycyjne, edukacyjne lub informacyjne.

Przyjęcie w przedsiębiorstwie określonych rozwiązań technologicznych oraz stała obecność aspektów ekologii w strategii przedsiębiorstwa to podstawowe, choć nie jedyne formy wypełniania przez nas misji ochrony środowiska naturalnego

  powiedział Janusz Kuźnia, wiceprezes Doliny Nidy, ubiegłoroczny laureat konkursu ?Ekoodpowiedzialni w biznesie?.

Za prowadzenie działalności proekologicznej oraz  wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w 2013 r. wyróżnione zostały: EDF Polska, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz Kompania Węglowa.

Do tegorocznej edycji Konkursu zapraszamy podmioty z branży przemysłowej, posiadające siedzibę na terytorium Polski, prowadzące na jej terenie działalność na rzecz ochrony środowiska. Szczególnie zapraszamy firmy, w których założenia polityki CSR zajmują wyjątkowe miejsce oraz wszelkie podmioty prowadzące działalność innowacyjną w zakresie technologii środowiskowych. Zgłoszenia do IV edycji konkursu należy nadsyłać do 22 sierpnia 2014 r.

IV edycja konkursu będzie realizowana w dwóch kategoriach:
– ?Przedsiębiorstwo?, w ramach której nagrodzone zostaną firmy, które w 2013 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności uwzględniając w swoich działaniach CSR.

Jeśli Państwa firma podejmuje inicjatywy minimalizujące wpływ szkodliwych działań na środowisko lub prowadzi kampanie edukacyjne w zakresie ochrony środowiska, proponujemy udział w Konkursie.

W ramach kategorii ?Innowacje środowiskowe? wyłonieni będą pomysłodawcy nowatorskich rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, zarówno tych już zrealizowanych, jak i jeszcze niewdrożonych. Laureaci zostaną uhonorowani Pucharem Innowacji Środowiskowych w dwóch podkategoriach:

  •  innowacyjny projekt gotowy do komercjalizacji, tj. po wstępnej fazie badań i analizie rynku, ale nie zakończony wdrożeniem.
  •  innowacyjny projekt, zakończony wdrożeniem w przemyśle/gospodarce. Uczestnikami tej kategorii konkursowej mogą być podmioty prowadzące działalność innowacyjną
  • w zakresie technologii środowiskowych, w tym osoby fizyczne, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa, jednostki otoczenia biznesu oraz jednostki naukowe.

Oceniane będą działania prowadzone w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. Pomysłodawcą tej kategorii konkursowej jest Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy w Gorzowie Wlkp.

Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni 13 października 2014 r., podczas uroczystej  Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, poprzedzającej Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu.

Więcej informacji

Koordynator konkursu:
Karolina Jóźwiak, tel.61 655 81 08,
e-mail: [email protected]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię