Urząd Miasta Ostrowca w ramach ekopikniku zorganizowanego na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim pod hasłem ?Spotkania w zieleni, drzewo w krajobrazie?, edukował, nagradzał i inspirował mieszkańców do tworzenia kreatywnych dzieł z niepotrzebnych przedmiotów.

Impreza odbyła się 4 lipca i wzbudziła duże zainteresowanie. Wiele osób z Ostrowca i powiatu ostrowieckiego pojawiło się w niedzielne przedpołudnie na Rynku, by wziąć udział w specjalnej akcji, zorganizowanej w ramach ?Spotkania w zieleni?. Pierwszych kilkaset osób, które przyniosły trzy książki, w zamian otrzymywały trzy sadzonki drzew oraz krzewów. Akcję zorganizowały Urząd Miasta i Miejskie Centrum Kultury. w ten sposób zalegające publikacje będą mogły znaleźć nowych odbiorców, a obdarowani roślinami ludzie zyskali szansę, by zazielenić swoje najbliższe otoczenie i jednocześnie wpłynąć na poprawę mikroklimatu.

Dodatkowo na ekowarsztatowym stoisku, przygotowanym przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys, na mieszkańców czekały atrakcje związane z własnoręcznym wykonywaniem ciekawych przedmiotów. Chętni mogli stworzyć i zabrać ze sobą las w słoiku, bransoletki z koszulek t-shirt lub koralików z papieru, pocztówkę z wakacji przy użyciu muszelek, wstążek i kartonu, a także ekologiczne lniane torby z własnym malunkiem.

Elementem stoiska było też stanowisko ?Kilowaty zabawy?, na którym można było wygenerować energię elektryczną dzięki promieniowaniu słonecznemu lub też przy użyciu ręcznej prądnicy, do której podłączano rozmaite elementy, np. w postaci wiatraczków, brzęczyków, kółek, czy diod LED.

Ponadto podczas wydarzenia prowadzony był konkurs koło fortuny pn. ?Wkoło środowiska?. Dzieci, za poprawnie udzieloną odpowiedź dotyczącą szeroko pojętej ekologii otrzymywały upominki. Chętnych nie brakowało, więc stoiska warsztatowe tętniły gwarem starszych i młodszych mieszkańców Ostrowca, którzy, wykonując swoje rękodzieła, zdobywali wiedzę na temat drugiego życia, odpadów, ochrony środowiska oraz znaczenia zieleni, zwłaszcza wysokiej, w naszym życiu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię