Edukacyjne warsztaty ekologiczne, wielkoformatowa gra planszowa „Spacerkiem po wiedzę”, koło fortuny, a także recyklingowe ekozmagania to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowane przez Gminę Gniewkowo z okazji Pikniku Ekologicznego. 

W sobotę, gniewkowski rynek wypełnił się licznymi stoiskami, na których można było kupić regionalne i lokalne produkty, poznać ofertę okolicznych sołectw i  firm, zajmujących się m.in. odnawialnymi źródłami energii, udzielaniem dofinansowania proekologicznych przedsięwzięć, a także hodowlą roślin ogrodowych.

W związku z tym, że wydarzenie odbyło się z okazji akcji Sprzątanie Świata nie zabrakło także elementów, związanym z gospodarką odpadami. Rozstrzygnięto m.in. konkurs na najlepszą ekozabawkę, przypomniano zasady segregacji odpadów, obowiązujących na terenie gminy, a znany z programów telewizyjnych Dominik Strzelec, opowiedział o kompostowaniu. 

W ramach wydarzenia odbyły się także warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których można było zrobić m.in. brelok z korka, bransoletkę z t-shirta, maskotkę ze skarpetki, a także ekologiczną biżuterię. Dzieci mogły też zakręcić kołem fortuny, a odpowiadając na pytanie lub rozwiązując zadanie, otrzymać ekologiczny upominek, np. drewniany zestaw piśmienniczy, układankę, bidon czy też kolorowankę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wielkoformatowa gra planszowa „Spacerkiem po wiedzę”, recyklingowe ekozmagania, a także zabawy z chustą animacyjną. Za działania edukacyjne odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS Sp. z o.o. 

GALERIA

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię