Jak uczniowie wyobrażają sobie Ekologiczne Klasy ze Snów? W jakim otoczeniu chcieliby zdobywać wiedzę? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzielą już niedługo uczestnicy ogólnopolskiego konkursu plastycznego Ekologiczna Klasa ze Snów.

Młodzi artyści już po raz trzeci mają szanse zaprezentować projekty wymarzonych klas. Tym razem firma ACCO Polska, właściciel marki NOBO, która patronuje konkursowi postawiła na ekologię i ochronę środowiska. Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu wymarzonej klasy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przy wykorzystaniu jak największej ilości materiałów ekologicznych.

W tegorocznej edycji do konkursu przyjmowane są także grafiki komputerowe. Młodzi twórcy mogą pracować indywidualnie lub w grupach, umiejscowić swoją klasę nawet w przestrzeni kosmicznej i wyposażyć ją w nowoczesny sprzęt do wizualizacji, meble z liści klonu, czy ściany w formie wodospadów. W nadesłanych projektach Jury oceni przede wszystkim: wykorzystanie materiałów ekologicznych, oryginalność ujęcia tematu i nakład pracy włożonej w wykonanie projektu. Na zwycięskie szkoły czekają cenne nagrody spod znaku NOBO ufundowane przez firmę ACCO Polska.

W ramach nagrody głównej, zdobywcy pierwszego miejsca, wraz z członkami fundacji AERIS FUTURO, która jest Partnerem konkursu, posadzą 5 drzew w pobliżu swojej szkoły, przy których zostanie umieszczona pamiątkowa tabliczka ze specjalną dedykacją. Podobnie jak w poprzedniej edycji swoje głosy oddadzą również Internauci, przyznając Nagrodę Publiczności.

Na autorów zwycięskich prac czekają iPody i plecaki pełne smakołyków.  Zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia 2009 roku.

Terminarz konkursu Ekologiczna Klasa ze Snów

wrzesień 2009 – start konkursu
wrzesień – 31 grudzień – termin nadsyłania prac (decyduje data stempla pocztowego)
styczeń 2010 – obrady Jury
7 – 28 lutego 2010 – głosowanie na Nagrodę Publiczności
marzec-kwiecień 2010 – ogłoszenie wyników

Źródło: www.klasazesnow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię