Avaya Green Forum, które we wrześniu odbyło się w Jachrance, było związane z ekologią nie tylko od strony merytorycznej . Prośrodowiskowa była cała organizacja konferencji: poczynając od zielonych drinków, przez ekologiczny wystrój wnętrza, aż po występ recyklingowej orkiestry.

Impreza wieczorna rozpoczęła się o godz. 19.30. Goście zostali powitani zielonym welcome drinkiem. Już od progu uczestnicy mogli poczuć zapach trawy, jakim na ten wieczór została wypełniona sala i usłyszeć  śpiew ptaków. Ekologiczny charakter wnętrza podkreślały podświetlone na zielono kolumny oraz  motywy roślinne na suficie.

Na stole znalazły się zdrowe dania inspirowane lasem i darami natury, serwowane w jadalnych biodegradowalnych naczyniach z otrąb pszennych.

Największą atrakcją wieczoru był występ zespołu Republika Czadu oraz  warsztaty muzyczne. Goście mogli  zagrać pod okiem Republiki Czadu na instrumentach wykonanych z odpadów: beczkach, puszkach, rurach, faksach, klawiaturach.

Początkowo instrumenty budziły zdziwienie połączone z zainteresowaniem, ale również sceptycyzm. Dopiero po krótkim wstępie muzycznym, zachęcie lidera zespołu oraz przedstawiciela firmy Avaya, który pierwszy zaczął grać na faksach zaczęła się zabawa. Do instrumentów podchodziło coraz więcej osób. Tworzyły się sekcje muzyczne: strunowa, dęta czy klawiszowa. Już po kilku minutach uczestnicy przekonali się, że z odpadów można wydobyć niezwykłe dźwięki. Za basy posłużyły stare banery reklamowe, a z metalowych rur uczestnicy wydobyli dźwięki podobne do tych z trójkąta muzycznego. Kulminacją było wspólnie zagranie  kilkuminutowego  utworu „Ziemia nad".

Organizatorem wydarzenia była firma PRimvera PR&Events.

Źródło: www.primaverapr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię