W szczecińskim przedszkolu ?Pentliczek? rozstrzygnięto plastyczny konkurs ekologiczny. Dzieci miały wykonać prace na temat ochrony środowiska, wykorzystując odpady. W ten sposób najmłodsi uczą się, że należy segregować odpady i dbać o środowisko.

Pomysł konkursu narodził się dzięki przedszkolnej Lidze Ochrony Przyrody. Dzieci uczą się, że trzeba segregować śmieci i że trzeba dbać o środowisko. Konkurs w 'Pentliczku" został zorganizowany już drugi raz.

W tym roku wzięło w nim udział 10 przedszkoli ze Szczecina i z Polic. Dzieci miały za zadanie wykonanie prac o tematyce ekologicznej. Musiały wykorzystać odpady nadające się do powtórnego użycia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami.

Dzieci są mocno zaangażowane w działalność ekologiczną:  zbierają makulaturę, baterie i żywność dla zwierząt ze schroniska. Przy budowie karmników lub zwożeniu makulatury do skupu pomagają im rodzice.

Jak wyjaśnia dykrektor placówki, Celina Ostrowska bywa tak, że dzieci uczą rodziców poprawnych zachowań. – Nie chcą na przykład jechać na spacer samochodem, tylko rowerami. I rodzice nie mają wyboru i ulegają dzieciom – dodaje.

Źródło: www.mmszczecin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię