Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej z Dąbrowy Górniczej zaprasza rodziny i osoby prowadzące wspólne gospodarstwo domowe z Dąbrowy Górniczej i okolic do udziału w programie pt. ?Oswoić ekorozwój – stworzenie grupy inicjatywnej na rzecz wdrażania zasad rozwoju zrównoważonego wśród mieszkańców terenów wielkomiejskich na przykładzie Dąbrowy Górniczej i okolic?.

Projekt  ekologiczny pt. „Oswoić ekorozwój  ma na celu stworzenie grupy inicjatywnej na rzecz wdrażania zasad rozwoju zrównoważonego  wśród mieszkańców  terenów wielkomiejskich na przykładzie Dąbrowy Górniczej i okolic” i będzie trwał od 10 września – 20 grudnia br.

Projekt ma za zadanie aktywnie zachęcić rodziny do stosowania w swoim gospodarstwie domowym zasad zrównoważonego rozwoju. Poprzez szkolenia oraz dostarczenie „akcesoriów” niezbędnych do stosowania zasad ekorozwoju o wartości ok. 350,00 zł  (żarówki energooszczędne, ściereczki ekologiczne, zestawy do kompostowania itp.), organizatorzy chcą, aby rodziny poznały ideę ekorozwoju, możliwości jej praktycznego zastosowania i korzyści jakie to za sobą niesie, zarówno dla środowiska jak i dla nich osobiście.

Osoby uczestniczące w projekcie stworzą grupę inicjatywną, która swoimi doświadczeniami będzie się dzieliła z innymi mieszkańcami miasta, regionu i w przyszłości włączy się w działalność społeczną i proekologiczną  w regionie. Będą mieli taką możliwość zarówno w ramach naszego Stowarzyszenia, Stowarzyszenia Emeko – partnera projektu , jak i innych stowarzyszeń z terenu miasta Dąbrowa Górnicza zrzeszonych w Dąbrowskim Forum Organizacji Pozarządowych. Projekt kierowany jest do mieszkańców Dąbrowy Górniczej i miejscowości sąsiednich.

W programie jest również weekendowy wyjazd na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, udział w konferencji i spotkania robocze. Udział w projekcie jest całkowicie. Każda rodzina biorąca udział w projekcie otrzyma dodatkowo roczną prenumeratę miesięcznika ekologicznego "Zielona Liga".

Źródło: www.ziemiaimy.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię