Ponad 800 dzieci z terenu województwa łódzkiego ma odwiedzić w wakacje Łódzki Dom Kultury w ramach ekologicznego projektu ?Eko-Młodzi w Łodzi?.

Najmłodsi obejrzą filmy przyrodnicze, zwiedzą też łódzki Ogród Botaniczny i wezmą udział w konkursach. Projekt ekologiczny „Eko-Młodzi w Łodzi” adresowany jest do dzieci z regionu łódzkiego, które wakacje spędzają w swoim miejscu zamieszkania. Jego głównym celem – według organizatorów – jest edukacja ekologiczna dzieci, poszerzenie ich wiedzy i pobudzanie aktywności oraz twórczego myślenia.

Do współpracy zaproszeni zostali uczestnicy zajęć wakacyjnych w ośrodkach kultury z Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic, Lubochni, Skierniewic, Bełchatowa, Sieradza oraz Tomaszowa Mazowieckiego. W sumie planowanych jest 16 spotkań. „Spodziewamy się, że odwiedzi nas ponad 800 osób” – uważa dyrektor ŁDK Jacek Sokalski.

W programie każdego spotkania znajdą się: projekcje filmowe, spotkania z interesującymi gośćmi oraz wycieczki do łódzkiego Ogrodu Botanicznego.
Dodatkowo dla uczestników projektu Łódzki Dom Kultury przygotował dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny, w których nagrodami są m.in. aparaty fotograficzne, drukarki, odtwarzacze mp4 i rowery.

Marszałek województwa łódzkiego liczy, że udział w projekcie pomoże dzieciom i młodzieży w ciekawy i pożyteczny sposób spędzać wolny czas. „Założyliśmy, że ŁDK stanie się instytucją prężnie działającą na rzecz całego regionu i tak się dzieje” – przekonuje Witold Stępień.

W lipcu w zajęciach wezmą udział dzieci ze Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Lubochni, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic i Radomska. Nie ustalono jeszcze terminów przyjazdu dzieci z Bełchatowa i Sieradza. Druga grupa młodych miłośników przyrody z tych samych miast i gmin odwiedzi ŁDK i Ogród Botaniczny w sierpniu. Koszt projektu to 60 tys. zł, a finansowany jest on przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz ŁDK.

?Eko-Młodzi w Łodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię