Dziś o godzinie 11.30, w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2 przy ul. Namysłowskiej 10 odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego dla placówek specjalnych ?Warszawska przyroda w czterech porach roku?.

Konkurs plastyczny „Warszawska przyroda w czterech porach roku” był przeprowadzony w ramach kampanii ekologiczno-informacyjnej „Warszawa Stolicą Czystości” współfinansowanej ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Adresatami konkursu są uczniowie warszawskich placówek specjalnych. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice artystycznej formatu A3, przedstawiające piękno warszawskiej przyrody przez cztery pory roku.

Do 30 kwietnia br. wpłynęły 73 prace z 10 specjalnych placówek oświatowych. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Biura Ochrony Środowiska oraz Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, radnych i nauczycieli wyłoniło zwycięzców w każdej z pięciu kategorii (wyniki w załączeniu). Przy ocenie prac konkursowych były brane pod uwagę: zgodność pracy plastycznej z tematyką, inwencja i pomysłowość prezentacji tematu oraz – przede wszystkim – samodzielność w wykonaniu pracy przez dziecko. Zakładane cele konkursu to: zainteresowanie dzieci i młodzieży warszawską przyrodą, wyostrzenie zmysłów dzieci na otaczające piękno oraz poznanie najpiękniejszych miejsc Warszawy.

Jednocześnie zostaną nagrodzeni laureaci szkół specjalnych w dwóch kolejnych ekologicznych konkursach: fotograficznym pn. „Najpiękniejsze miejsca w mojej okolicy” oraz na opracowanie książeczki o tematyce ekologicznej pt. „Ekologiczne od dzisiaj czytamy zasady i sprzątamy ze Skrzatami wszelkie odpady”.

Laureaci:
Kategoria I – przedszkola specjalne
Wyróżnienia:
Basia Sobczyk
Wiktoria Dzięcioł
Maja Roman
Kategoria II – szkoła podstawowa kl. I – III
Mateusz Bryzek – I miejsce
Filip Franczak – II miejsce
Magdalena Chadzopulos – III miejsce
Kategoria III – szkoła podstawowa kl. IV – VI
Sylwia Kryszczuk – I miejsce
Rafał Radzicki – II miejsce
Justyna Zaborowska – III miejsce
Kategoria IV – szkoły gimnazjalne
Wioletta Majewska – I miejsce
śaneta Staniszewska – I miejsce
Marta Nowaczyńska – II miejsce
Karolina Korczyńska – II miejsce
Konrad Stacharski – wyró?nienie
Kategoria V – zespoły edukacyjno – terapeutyczne /internat/
Katarzyna Sowa – I miejsce
Iza Warabieda – II miejsce
Martyna Wiśniewska – III miejsce

Źródło: www.um.warszawa.pl

Konkurs był prowadzony w ramach kampanii ekologiczno-informacyjnej „Warszawa Stolicą Czystości”. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię