Edukacja przyrodnicza w mieście, las jako środowisko do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem edukacji przygodą to tylko niektóre propozycje tematów, które będą podejmowane w ramach ogólnopolskiej konferencji ?Edukacja przygodą?.

Spotkanie odbędzie się dopiero jesienią (16-17 października), ale już dziś zapraszamy do zgłaszania chęci udziału czy też prezentacji swoich dokonań podczas tego wydarzenia. Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom experiental, adventure, outdoor, education. W Polsce nurty te znane są od lat, a ich elementy przeplatają się w dziedzinach nazywanych wychowanie przez przygodę, pedagogika przygody, wychowanie plenerowe, turystyka aktywna lub pedagogika przeżyć.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli środowisk akademickich i środowisk oświatowych, praktyków ?pedagogiki przygody?, doktorantów, studentów. Dzięki włączeniu się w organizację wydarzenia Lasów Państwowych, organizatorzy (Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Pracownia Nauki i Przygody, Fundacja Nasza Ziemia, Lasy Państwowe) liczą na szeroką reprezentację środowisk związanych z edukacją przyrodniczą oraz leśną.

 ZAPROSZENIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię