Projekt ?Wygraj globalny rozwój w zrównoważony sposób? ma uwrażliwić mieszkańców miasta na globalne problemy ludzkości w tym te związane m.in. z ochroną środowiska. Pojawią się atrakcyjne formy edukacji. Cały projekt składa się z dwóch etapów: internetowego (w formie e-learningu www.cpe.info.pl/globkurs/) oraz ściśle powiązanego etapu terenowego ? Gry Miejskiej.

Spośród 2-4 osobowych zespołów biorących udział w etapie internetowym wyłonionych zostanie 10 najlepszych, które 20 listopada 2010 roku spotkają się na ulicach Poznania, aby w formie zabawy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę.

Projekt „Wygraj globalny rozwój – w zrównoważony sposób” ma na celu zwiększenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców Poznania na temat zrównoważonego rozwoju, wzajemnych współzależnościach krajów rozwiniętych i rozwijających się oraz problemów rozwojowych, z jakimi borykają się na drodze do globalnego postępu.
Projekt realizowany będzie z wykorzystaniem atrakcyjnych form edukacji i składać się będzie z dwóch etapów: internetowego w formie e-learningu oraz ściśle powiązanego etapu terenowego – Gry Miejskiej. Jego głównymi adresatami będą osoby młode – gimnazjaliści, studenci i licealiści, ale również rodzice z dziećmi.
 

  1. Platforma e-learningowa będzie miała charakter kursu edukacyjnego, do której dostęp będzie miał każdy. Stanowić ona będzie etap wprowadzający do gry. Znajdą się na niej podstawowe informacje o projekcie oraz wiedza zakresu zrównoważonego rozwoju, problematyki rozwojowej i globalych powiązań. Zawierać będzie działy poświęcone: Milenijnym Celom Rozwoju, biedzie, ochronie zdrowia, wyżywieniu i rolnictwie, bezpieczeństwu i konfliktom, zasobom wodnym, gospodarce, edukacji oraz bogactwu kulturowemu na świecie. Każdy z działów zakończony zostanie krótkim quizem, sprawdzającym zdobytą wiedze za który przyznawane będą punkty. Etap ten rozegrany zostanie w terminie 10- 19 listopada na stronie www.gra.cpe.info.pl.
  2. Etap Gry Miejskiej rozegrany zostanie 20 listopada na ulicach Poznania. Udział w nim weźmie 10 najlepszych zespołów wyłonionych w etapie internetowym. Uczestnicy (zespoły) reprezentujący określone kraje rozwinięte i rozwijające się po przez rozwiązywanie przygotowanych zadań w różnych punktach miasta będą mieli za zadanie tak wpływać na losy obydwu krajów by doprowadzić do ich rozwoju w sposób zrównoważony. Wygra drużyna, która zrobi to najlepiej. Wyniki Gry podsumowane zostaną na spotkaniu zorganizowanym zaraz po zakończeniu gry w Ekokawiarni (Poznań, ul. Ratajczaka 18 – Pasaż Apollo). Po zliczeniu punktów każdej drużyny uczestnikom wręczone zostaną nagrody oraz drobne upominki.

Wygraj globalny rozwój w zrównoważony sposób
Nie zabraknie również poczęstunku i dyskusji o problemach poszczególnych krajów oraz różnych możliwościach ich rozwiązania, a także rozmowy o tym co my możemy zrobić, aby wspomóc te kraje.

Tło i akcja Gry
Akcja gry rozpoczyna się w roku 2014. Wtedy to na świecie zaczyna panować chaos. Coraz więcej ludzi głównie krajów rozwijających się głoduje. Szerzą się epidemie chorób, narasta rywalizacja o kurczące się zasoby naturalne, a światową gospodarkę dosięga głęboki kryzys. Władcy najbogatszych mocarstw spotykają się w celu rozwiązania międzynarodowych problemów społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Niestety z powodu ich pazerności i egoizmu nie dochodzi do porozumienia. W roku 2015 istniejące już problemy i konflikty pogłębiają się. W tym samym roku w wyniku gwałtownego huraganu na Hawajach, który niszczy sale konferencyjną gdzie odbywały się kolejne obrady giną przywódcy najważniejszych państw rozwiniętych. Społeczność międzynarodowa żąda by przy wyborze nowych przywódców jako najważniejsze kryterium przyjęto poglądy i wiedzę kandydatów na temat problematyki zrównoważonego rozwoju. W tym celu kandydaci na nowych przywódców rozwiązują szereg testów i zadań sprawdzających ich wiedzę i umiejętności. Dnia 20 listopada 2015 reprezentanci społeczności międzynarodowej spotykają się w Poznaniu by dokonać ostatecznego wyboru. Również ty możesz zostać przywódcą jednego z państw i walczyć o zrównoważony rozwój na świecie!!!

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.
 
Więcej informacji: www.cpe.info.pl/globkurs

Plakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię