„Klucze do przyszłości” to komiks stworzony w ramach kampanii edukacyjnej pn. „Śmieci zeruj: ograniczaj, segreguj!”, realizowanej  przez Związek Celowy Gmin MG-6 i dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Publikacja ma przedstawia ważne problemy związane z gospodarką odpadami, a także zapewnia świetną rozrywkę młodym czytelnikom.

klucz do przyszłości - komiks Abrys

Opowieść rozpoczyna się od przedstawienia postaci Wartana, pradawnego strażnika środowiska, który zwraca uwagę na problem niewłaściwej segregacji śmieci. Wartan spotyka dwójkę młodych bohaterów, Laurę i Kubę, z którymi wyrusza w poszukiwaniu sześciu kluczy do przyszłości, które mają pomóc w ocaleniu planety. Jednak zdobycie każdego z kluczy wiąże się z walką z bestiami z odpadów. Każda bestia jest uosobieniem problemu związanego z gospodarką odpadami i ich nieodpowiednim wykorzystaniem. Dzięki prawidłowym działaniom, takim jak segregacja odpadów czy redukcja ilości jednorazowych opakowań, dzieci zdobywają tytułowe klucze do przyszłości i zwalczają bestie.

Komiks jest dynamiczny, a dialogi między postaciami są pełne humoru i nawiązań do codziennego życia. Przez historię autorzy wprowadzają czytelnika w świat zanieczyszczeń i złej gospodarki odpadami, jednocześnie pokazując, jak małe działania każdej jednostki mogą przyczynić się do ochrony środowiska.

Grafika komiksu jest kolorowa, dobrze oddaje atmosferę akcji i charakterystykę postaci. Rysunki są czytelne i szczegółowe, umożliwiając łatwe zrozumienie treści i wydarzeń.

Komiks przekazuje ważne przesłanie dotyczące ochrony środowiska i konieczności odpowiedniej gospodarki odpadami. Przez historię, czytelnik jest zachęcany do refleksji nad swoim postępowaniem w codziennym życiu i do podjęcia działań mających na celu ograniczenie wytwarzania śmieci oraz właściwą segregację.

Choć komiks skupia się na konkretnym obszarze – mieście Gorzów Wlkp. i gminach należących do Związku Celowego Gmin MG-6, takich jak: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok – to problematyka poruszona w publikacji jest uniwersalna i dotyczy działań, które powinni podjąć mieszkańcy innych miejscowości w całym kraju.

„Klucze do przyszłości” to interesujący komiks edukacyjny, który w ciekawy sposób przedstawia problem gospodarki odpadami i minimalizacji ich wytwarzania. Poprzez humorystyczną akcję i charakterystyczne postaci, publikacja przekazuje ważne ekologiczne przesłanie, zachęcając czytelników do świadomego i odpowiedzialnego postępowania wobec środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię