„Earth Day Everyday” to projekt społeczny czteroosobowej grupy młodzieży licealnej z Elbląga, prowadzony w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W skład zespołu wchodzi Mirella Kłosińska (liderka zespołu), Kamila Pater, Laura Wyszomirska oraz Klaudia Banaś. Poprzez edukację uczennice demonstrują, jak niewiele potrzeba aby przyczynić się do poprawy stanu środowiska.

W ramach projektu prowadzone są prelekcje dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas wzięło w nich udział ponad 300 uczniów. Zajęcia składają się z części teoretycznej, obejmującej tematy takie jak: marnotrawstwo jedzenia na świecie i w Polsce, zanieczyszczenie oceanów czy konsumpcja jednorazowego plastiku i jej skutki. W trakcie zajęć prowadzone są quizy z nagrodami, aktywnie nawiązując interakcję z klasą. Na koniec odbywa się konkurs podsumowujący całą wiedzę, którą uczniowie zyskali podczas zajęć, a dla osoby z najlepszym wynikiem jest nagroda w postaci butelki z filtrem Dafi.

Dzięki naszym prelekcjom, uczennice chcą pokazać młodym osobom, że ich codzienne decyzje mają wpływ na stan środowiska, a małe zmiany skutkują lepszą przyszłością planety. 

Oprócz tego, prowadzone i publikowane są wywiady z ekologami i organizacjami ds. ekologii. Poruszone są podczas nich takie tematy jak: praktyki ekologiczne w Polsce i za granicą, zero waste, etyczna moda, diety roślinne, freeganizm czy minimalizm.

Ich głównym celem jest przedstawienie różnych aspektów ekologicznych z perspektywy osób zajmujących się na co dzień odmiennymi sprawami. 

W ramach projektu rozpoczęto pracę nad ankietą dotyczącą ekologii w gospodarstwach domowych. Ma ona na celu zobrazowanie zależności pomiędzy wiedzą teoretyczną a rzeczywistymi praktykami. Dodatkowo, uczennice planują zorganizować sprzątanie lokalnego lasu, co będzie punktem kulminacyjnym ich działań. 

Demonstrując, jak każdy człowiek może zacząć działać na rzecz przyszłości naszej planety, bardzo aktywnie w ramach projektu są prowadzone wszelkie kanały komunikacyjne. Hasło projektu to “My obchodzimy #dzieńziemicodziennie” – stąd też wywodzi się jego nazwa. 

Więcej informacji: 

https://www.instagram.com/earthdayeveryday_project

https://www.facebook.com/earthdayeverydayproject

https://www.youtube.com/channel/UCIWtZ23XCZ1fXuQStbduvEw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię