Dziś o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy przedstawiającej najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski w Miejskim Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Wernisaż będzie połączony z prelekcjami i pokazem filmu przyrodniczego.

Wystawa „Dzika Polska”, to kolekcja profesjonalnych, wielkoformatowych zdjęć największych polskich fotografików przyrody, przedstawiających najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski.

Celem wystawy jest zachęcenie zwiedzających do zwrócenia uwagi na ginący obok nas świat przyrody, podjęcia działań dla ochrony lokalnych wartości przyrodniczych. Wystawie towarzyszą również nieodpłatne edukacyjne warsztaty ekologiczne dla okolicznych szkół, poświęcone tematyce przyrodniczej i prowadzone alternatywnymi metodami nauczania.

W ramach wystawy zapraszamy również do wzięcia udziału w ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej „Szkoły dla przyrody”, nieodpłatnie przygotowującej do czynnej i profesjonalnej pracy na rzecz lokalnego środowiska społeczno-przyrodniczego.

Miejsce prezentacji: Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słowackiego 25.
Wystawa będzie prezentowana do 23 stycznia.

Źródło: www.pracownia.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię