Niezwykła przerwa lunchowa czeka pracowników biurowych 5 października w Krakowie przy ul. Lubicz. Pod hasłem ?Natura wkracza do biura? odbędzie się happening w stylu ecoactive, który ma zachęcić do działań proekologicznych w miejscu pracy.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Aeris Futuro, odbędzie się po raz pierwszy w Krakowie.

5 października br. w godzinach 12.00–14.00 wychodzącym na lunch pracownikom przy ulicy Lubicz 23 w Krakowie Fundacja Aeris Futuro zaproponuje aktywne spędzenie czasu, w którym odpoczynek i krótkie starcia w ekologicznych grach zespołowych połączone będą z praktyką Tai Chi i ekologicznym lunchem. Poczęstunek, podany w  trakcie przerwy obiadowej, zostanie przygotowany z ekologicznych upraw, pozyskanych od rolników z Małopolski. Celem wydarzenia jest wzrost świadomości pracowników biurowych firm i instytucji publicznych w zakresie ochrony środowiska. Wydarzenie odbędzie się na placu przed wejściem głównym do Centrum Biurowego Lubicz I (CBL). W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje happeningu zostaną przeniesione do holu głównego wewnątrz biurowca.
Słowo „natura”  w tytule akcji ma symbolizować potrzebę wdrażania ekologicznych działań w miejscu pracy. Czasem niewiele trzeba, aby zadziałać na rzecz natury – naszego wspólnego dobra. Segregacja odpadów czy druk dwustronny to już działania prośrodowiskowe. A takie drobne inicjatywy, podjęte przez ludzi wrażliwych na punkcie ochrony środowiska, ale też zwykłych oszczędności i gospodarności, spowodują pytania „po co?” pozostałych członków zespołu. Stąd już krótka droga do budowania świadomości ekologicznej – mówi Joanna Mieszkowicz, Prezeska Fundacji Aeris Futuro.

Rywalizacja w stylu ecoactive
Ekoatrakcje podczas happeningu „Natura wkracza do biura” będą dotyczyć następujących zagadnień ekologicznych: energia, papier, transport, odpady, zdrowy styl życia. Do każdego tematu zostanie przyporządkowana inna aktywność. Przykładowo zagadnienie „transportu” zostanie połączone z prezentacją kalkulatora CO2 i mapy carpoolingowej (carpooling oznacza korzystanie z wolnych miejsc w autach innych osób lub proponowanie przejazdów podróżującym w tym samym kierunku), a zagadnienie „odpady” z rzutem odpadem do celu. W czasie happeningu będzie miała miejsce premiera internetowej gry EKOBIURO, w której szczurek Umberto wskaże drogę do zielonego biura.

Konkurs EKOBIURO
Happening jest częścią trwającego konkursu EKOBIURO. Jego organizatorem jest Fundacja Aeris Futuro. Polega on na przeprowadzeniu ekologicznej inicjatywy w miejscu pracy i zrelacjonowaniu jej. Termin przesyłania zgłoszeń w tym roku został przedłużony do 31 października. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd integracyjny dla zwycięskiego zespołu, a dodatkowe dwie Nagrody Specjalne otrzymają firmy zarejestrowane na terenie województwa małopolskiego. Więcej szczegółów wraz z regulaminem dostępne na stronie www.zielonewydarzenia.pl.

„Natura wkracza do biura” w 2010 roku
Pierwszy happening pod hasłem „Natura wkracza do biura” został zorganizowany przez Fundację Aeris Futuro 10 września 2010 roku. W szeregu ekologicznych ćwiczeń i zmagań udział wzięło kilkaset pracowników z centrum biurowego na ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie.

Partnerzy happeningu:
Centrum Biurowe Lubicz, Żywa Pracownia, Agencja public relations PRIAM, Spółdzielnia.org
Dofinansowanie:
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię