W czwartek 25 września podczas Święta Nietoperza w Dolomitach Sportowej Dolinie rozpoczęła się akcja proekologiczna ?Bytomska szkoła ekologii?.

Jedną z atrakcji „Bytomskiej szkoły ekologii” jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza o długości 7,5 km, a także wykłady dla najmłodszych.

Projekt realizowany jest przez: Dolomity Sportowa Dolina, Krainę Buków oraz Stowarzyszenie Społeczny Ruch Ekologiczno-Rekreacyjno-Sportowy. Ścieżka ekologiczno-przyrodnicza przebiega na terenie rezerwatu buków Segiet. Składa się na nią 12 przystanków, gdzie będzie prezentowane m.in. zimowisko nietoperzy.

Projekt polega nie tylko na edukacji najmłodszych, planowane są również akcje Wielkiego Sprzątania Rezerwatu Segiet, w którym udział wezmą dzieci z bytomskich szkół podstawowych, naukowcy i przedsiębiorcy. Szkoły, które wzięły udział w projekcie chwalą pomysł powstania takiej inicjatywy. Dzięki niemu, dzieci mogą w praktyce zapoznać się z rezerwatem oraz z życiem nietoperzy.

Pierwszą przeprowadzoną akcja było posadzenie buków przy ośrodku Dolomity Sportowa Dolina. W akcji sadzenia buków brały udział dzieci z bytomskich szkół oraz naukowcy biorący udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej. W sumie posadzono 10 drzewek.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Społeczny Ruch Ekologiczno-Rekreacyjno-Sportowy, Kraina Buków oraz ośrodek Dolomity Sportowa Dolina. Akcja objęta jest patronatem prezydenta miasta Bytomia- Piotra Koja i potrwa do czerwca br.

Źródło: www.stowarzyszeniedolomity.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię