W związku z Konferencją w Poznaniu, Koalicja Klimatyczna planuje działania, które mają na celu podniesienie poziomu społecznej świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, a co za tym idzie także zwiększenie aktywności społeczeństwa w dziedzinie ochrony klimatu.

Najważniejszym działaniem zaplanowanym przez Koalicję na czas Konferencji jest udział w wydarzeniach Światowego Dnia Akcji na rzecz Klimatu – mówi Anna Drążkiewicz – 6 grudnia organizujemy przejazd rowerowy przez centrum Poznania. Wśród rowerzystów znajdzie się Święty Mikołaj, który zamiast rozwozić prezenty, przyłączy się do akcji na rzecz ochrony klimatu, ponieważ obawia się, że niebawem będzie musiał na stałe przesiąść się na rower. Przejazd rowerowy będzie częścią „Marszu dla Klimatu, zorganizowanego wspólnie przez wiele organizacji pozarządowych. 

Od 1 do 12 grudnia Koalicja Klimatyczna będzie prowadziła również punkt informacyjny w Hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie będzie można zasięgnąć informacji na temat bieżących wydarzeń. Relacje z przebiegu negocjacji można będzie przeczytać w wydawanym przez Koalicję codziennie piśmie „ECO". Zaplanowano także zorganizowanie co najmniej 4 konferencji prasowych.

Źródło:www.koalicjaklimatyczna.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię