Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych.

Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi.  Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy „Każda Puszka Cenna” połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.

Efektem współpracy jest wyprodukowanie łącznie 125 tys. puszek o pojemności 250 ml, zawierających niegazowany napój izotoniczny o smaku wieloowocowym. Trafią one na ponad 100 wydarzeń sportowych w tym roku. Na aluminiowym opakowaniu promowany jest zdrowy styl życia, uprawianie sportu oraz dbałość o planetę poprzez recykling opakowań.

W ramach międzynarodowej kampanii Każda Puszka Cenna od lat wspieramy recykling opakowań aluminiowych wykorzystywanych podczas imprez masowych zarówno poprzez zapewnienie efektywnej zbiórki, jak i edukację. Bardzo cieszymy się, że Krynica Vitamin dołączyła do nas w tym przedsięwzięciu – podkreśla Jacek Wodzisławski, Prezes Fundacji Recal. – Dzięki dystrybucji limitowanej serii napojów, prowadzonej szczególnie podczas wydarzeń sportowych, w skuteczny sposób docieramy z naszym przekazem do kolejnych osób – dodaje.

– W produkcji napojów używamy głównie puszki aluminiowej. Jest to niezwykle uniwersalne opakowanie, lekkie w transporcie i niezwykle ekologiczne, gdyż aluminium można przetwarzać w nieskończoność. Recykling to nie tylko dbanie o planetę, ma również wymiar biznesowy, bowiem im krótsza droga od segregacji odpadów do producenta, tym mniejszy ślad węglowy i niższe koszty wytworzenia. Dlatego segregowanie odpadów jest niezwykle istotne, szczególnie w dobie utrzymujących się zaburzeń w łańcuchach dostaw, wysokich kosztów transportu i wysokiej ceny surowców pierwotnych – powiedział Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin SA.

Puszki zawierające napój wyprodukowany przez Krynicę Vitamin są bezpłatnie dystrybuowane wśród uczestników m.in. wydarzeń masowych, sportowych, a także konferencji oraz wydarzeń eksperckich i branżowych promujących recykling aluminiowych puszek po napojach. Łącznie planowane jest wsparcie ok. 150 wydarzeń, także poza granicami Polski jak np. wydarzenia sportowe w Czechach, na Łotwie oraz Słowacji. Podczas wszystkich planowanych imprez zapewniona będzie zbiórka pustych puszek po napojach do specjalnie dostarczonych pojemników. Zebrane opakowania zostaną przeznaczone do recyklingu i otrzymają drugie życie. Dodatkowo niektóre z wydarzeń odwiedzą zespoły animatorów inicjatywy Każda Puszka Cenna, którzy będą edukować na temat przetwarzania opakowań aluminiowych.

Fot. Depositphotos/PantherMediaSeller

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię