Dla dorosłych mieszkańców gmina Bolimów organizuje konkurs pt. ?Ogródek dydaktyczny dziecięcych marzeń? realizowany w ramach programu edukacji ekologicznej ?Integracja mieszkańców gminy Bolimów wokół działań służących ochronie środowiska? dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

Konkurs polega na wykonaniu i prezentacji koncepcji zagospodarowania ogródków ekologicznych o charakterze edukacyjnym w zakresie ekologii i ochrony środowiska z lokalizacją przy Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Bolimowie.

Pracę konkursową należy wykonać w formie: graficznej oraz opisowej. Część opisowa powinna zawierać: program ogrodu, skład gatunkowy roślin, system oznaczenia i informacji oraz szacunkowe koszty realizacji projektu. Ponadto do pracy należy załączyć dokumentację fotograficzną w formie elektronicznej przedstawiającą formy ochrony przyrody z terenu gminy Bolimów. Zdjęcia zostaną wykorzystane do tablic, które będą umieszczone w ogródkach dydaktycznych.    

Zgłoszenia uczestników są  przyjmowane do 31 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Bolimowie (pok. nr 17). Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu 2009 roku. Zdobywca I miejsca otrzyma laptopa.

Zwycięska praca w konkursie zostanie wykorzystana do utworzenia dwóch ogródków dydaktycznych – przy Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Bolimowie, które będą miejscem integracji dzieci i młodzieży wokół działań służących ochronie środowiska, a także miejscem wypoczynku i relaksu na łonie natury.

Źródło: www.bolimow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię