W tym roku mija dziesięć lat odkąd w Elblągu rozpoczęto organizację corocznego święta edukacji w zakresie recyklingu i racjonalnego zagospodarowania odpadów, odbywającego się pod szyldem Elbląskich Dni Recyklingu. Jakie atrakcje dla mieszkańców zaproponowano na tegoroczne obchody? 

W tym roku Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu przygotował kolejne niespodzianki w postaci dodatkowych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Oprócz dmuchanej zjeżdżalni, malowania buzi i jeżdżących koników będzie można m.in. skorzystać z trampoliny. Z kolei dorośli za posegregowane odpady co roku otrzymują za zgromadzone punkty rośliny oraz gadżety m.in. kubki i zabawki. Po raz pierwszy organizator festynu zaproponuje drzewka owocowe, które z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie jak dostarczane do tej pory kwiaty ogrodowe, balkonowe i iglaki. Spotkanie pracowników ZUO Elbląg z mieszkańcami będzie niewątpliwie wspaniałą okazją do przekazania odpadów selektywnie zbieranych przez cały rok.

W ubiegłym roku Elbląskie Dni Recyklingu po raz pierwszy zostały uatrakcyjnione ofertą warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku nie będzie inaczej – ZUO Elbląg będzie kontynuować warsztaty w rozbudowanej wersji. Dodatkowym elementem będzie m.in. stanowisko ?Kilowaty zabawy?, w ramach którego dzięki zestawom odnawialnych źródeł energii (OZE) będzie można poznać zasady działania kolektorów słonecznych oraz tajniki produkcji energii ze źródeł naturalnych. Poza tym na dzieci będą czekały puzzle XXL o tematyce ekologicznej oraz koło fortuny z zadaniami i zagadkami m.in. dotyczącymi zasad segregowania odpadów. Z kolei podczas warsztatów kreatywnego wykorzystania odpadów ze starych słoików będzie można  zrobić ekologiczny świecznik, a ze starej gazety – kolczyki i bransoletki. Organizatorzy zapewniają także mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Warsztaty zostaną poprowadzone przez Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Tradycyjnie festyn wzbogacą występy artystyczne dzieci z placówek oświatowych oraz Centrum Tańca Cadmans.

Obchody Elbląskich Dni Recyklingu zaplanowano na sobotę 20 maja 2017 r. Jak co roku odbędzie się on na Placu Jagiellończyka w Elblągu.

Serdecznie zapraszamy!

plakat B2 ZUO 2017

Fot. Depositphotos/krabata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię