Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego ?Klasa ze Snów?. Konkurs zachęca uczniów do stworzenia pracy plastycznej prezentującej wizję ich wymarzonej klasy lub szkoły.

Tym razem uczniowie zostali poproszeni o uruchomienie wyobraźni i przeniesienie się na inną planetę! Jak będzie wyglądać szkoła na Marsie i czy Młodzi Odkrywcy Kosmosu będą pamiętać o ekologii na tej odległej planecie?

„Wyprawa na Marsa” to temat piątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Klasa ze Snów”. Akcja skierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół. Promuje młode talenty, zachęca do kreatywnej pracy i dzielenia się swoimi pomysłami na temat szkoły z marzeń. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, prezentującej wizję wyśnionej klasy.  Młodzi twórcy mogą pracować indywidualnie lub w grupach, przy użyciu dowolnej techniki plastycznej, także grafiki komputerowej.

Tematyka tegorocznego konkursu nie jest przypadkowa. Organizator – portal multimediawszkole.pl- świadomie nawiązał do sukcesu polskich łazików marsjańskich na arenie międzynarodowej oraz roku bogatego w wydarzenia kosmiczne.  
 
Prawdziwa wyprawa na Marsa jest w zasięgu naszych możliwości technologicznych. Prawdopodobnie odbędzie się ona już za ok. 10-15 lat. Do tego czasu musimy jeszcze znaleźć odpowiedzi na wiele istotnych pytań – mówi Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska – partnera projektu –  Wyobraźnia dzieci często wpisuje się w późniejsze naukowe odkrycia. Brak ograniczeń w postaci głębokiej wiedzy o dotychczas podejmowanych wysiłkach, budżetach i zakładanych teoriach sprawia, że pomysły przedstawiane przez dzieci są świeże i nowatorskie. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest zachęcanie uczniów do udziału w projektach związanych z nauką.
 
Oprócz planów na klasę ze snów dzieci będą mogły zaproponować również swoje rozwiązania w dziedzinie ochrony nowego środowiska. Czy mając możliwość zagospodarowania planety od początku, będą pamiętać o naturze? Jak rozwiążą problem odpadów, czy znajdą odpowiedź na pytanie jak chronić niczym nieskażoną planetę?  
 
Na zwycięzców konkursu czeka nowoczesny sprzęt edukacyjny: tablice interaktywne i  wizualizery.  Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zapoznać się z regulaminem, a następnie przesłać swoją pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym do 10 stycznia 2012 roku. 
 
Dodatkowe informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.klasazesnow.pl
 
Konkurs „Klasa ze snów” już od 5 lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów oraz nauczycieli. Po raz trzeci z rzędu został także doceniony przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall, która przyznała mu swój Patronat Honorowy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię