Jeszcze przez miesiąc można głosować w drugim etapie światowego plebiscytu na Nowe Cuda Natury, który ogłosiła szwajcarska Fundacja ?New7Wonders?. Polskimi kandydatami w konkursie są Wielkie Jeziora Mazurskie oraz Puszcza Białowieska. Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się dziś drugim miejscu! Światowe głosowanie trwa do 7 lipca.

Do 7 lipca internauci na całym świecie mogą oddać swój głos przez formularz internetowy lub dzwoniąc pod specjalny numer telefonu.

W dniu wyborów do Europarlamentu warto pamiętać o tym, że jeszcze przez miesiąc trwa głosowanie w plebiscycie na Nowe Siedem Cudów Natury – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i jednocześnie Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego Wielkie Jeziora Mazurskie w plebiscycie. – Zachęcam tych, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu, by to zrobili, ponieważ wyniki tego konkursu mogą wpłynąć na to, jak będzie się żyło w naszym regionie. Może nas odwiedzić znacznie więcej turystów niż teraz, m.in. miłośnicy żeglarstwa i przyrody z całego świata.

W dniu 22 maja odbył się Ogólnopolski Dzień Głosowania na Mazurskie Jeziora i Puszczę Białowieską. Centralnym miejscem głosowania stał się gmach Sejmu RP, gdzie swój głos oddał m.in. premier, ministrowie, posłowie oraz dziennikarze, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za nagłośnienie akcji. (…) W najbliższym czasie do głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie będziemy zachęcać kibiców 66. Rajdu Polski, który odbędzie się w dniach 25-28 czerwca w Mikołajkach na Mazurach. Rajd Polski po raz pierwszy będzie eliminacją Rajdowych Mistrzostw Świata, stąd spodziewamy się nawet 250 tys. kibiców, których zaprosimy do oddania głosu w specjalnym e-busie, który wyposażony w stanowiska komputerowe stanie na trasie rajdu  – dodaje Marszałek Jacek Protas.

Do odwiedzenia Mazur i oddania na nie swego głosu w plebiscycie namawia również przez cały czerwiec 50. billboardów, które stanęły w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Olsztynie i Szczecinie. Twarzą kampanii jest znany satyryk i miłośnik Mazur – Krzysztof Daukszewicz.

21 lipca zostanie ogłoszona lista 21 finalistów (po 3 kandydatów z 7 kategorii), którzy powalczą o tytuł do 2011 roku.

Instrukcja głosowania w języku polskim oraz link do formularza do głosowania znajduje się na stronie www.MazuryCudNatury.pl.

Od trzech tygodni Mazury awansują o kolejne oczka w rankingu konkursu – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i jednocześnie Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego Wielkie Jeziora Mazurskie w plebiscycie. – Byliśmy już nawet na 14. pozycji, potem na 12., 8., 5. i ostatnio na 3. miejscu. Jestem przekonany, że jeśli utrzymamy tę pozycję, mamy realną szansę na wejście do  finału konkursu.

Źródło: Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
 

Wyniki konkursu mogą wpłynąć na to, jak będzie się żyło w regionie, stanowiąc zachętę dla wielu turystów i miłośników żeglarstwa oraz przyrody z całego świata. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię