Fot. Klub Gaja

Klubu Gaja na szczycie klimatycznym COP19 jest wystawcą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na oficjalnej wystawie COP19. Jednocześnie podczas każdego dnia szczytu klimatycznego organizuje wydarzenia plenerowe.

Jutro o godz. 10.00 będzie to happening Każdy liść pochłania CO2 w ogrodzie Przedszkola „Niegocińskie Skrzaty” w Warszawie (ul. Niegocińska 9, Mokotów) oraz w parku dzielnicy Mokotów. Drzewa znów się zazielenią! Wraz z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i mieszkańcami rozwiesimy na nich liście, zrobione z recyklingu, zaopatrzone w kod QR. Za pomocą telefonu komórkowego poprzez kod można połączyć się z www.chronklimat.pl – nową stroną internetową o ekologicznym stylu życia. W przejrzysty i jasny sposób każdy internauta znajdzie tu porady dotyczące codziennego życia w trosce o środowisko naturalne. Każdy może także zostać współtwórcą tego poradnika! Wystarczy swoje sprawdzone eko-zasady przesłać do Klubu Gaja.

13 listopada Klub Gaja będzie także wśród warszawiaków i uczestników szczytu klimatycznego COP19 rozdawać koperty z nasionami sosny taborskiej (z lasów na Mazurach) i przesłaniem Zasadź dobry klimat.
Natomiast w Pałacu Kultury i Nauki trwa happening Klubu Gaja i krakowskiej artystki Cecylii Malik – Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek. Z udziałem publiczności pleciemy symboliczne warkocze wyrażając tym zaangażowanie w ochronę naturalnych rzek i wody, jako bezcennej wartości – w Polsce ze względu na zamiany klimatyczne zagrożonej szczególnie http://www.zaadoptujrzeke.pl/pl/aktualnosci/@/zmiany-klimatu-to-problemy-z-woda.

13 listopada – kalendarium Klubu Gaja na Konferencji Klimatycznej  
godz. 10.00 –  happening Każdy liść pochłania CO2 w parku dzielnicy Mokotów i w ogrodzie Przedszkola „Niegocińskie Skrzaty” w Warszawie (ul. Niegocińska 9, Mokotów)
godz. 10.00-18.00 – happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat edukacja i technologie dla ochrony środowiska) – rozdawanie kopert z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat

Wydarzenia Klubu Gaja podczas Konferencji Klimatycznej 2013 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię