IN LO<3 WE TRASH Gdańsk (każde tworzywo sztuczne trwa dłużej niż wieczna miłość), bo tak nazywa się projekt Basuramy, to projekt polegający na przekształceniu plastikowych odpadów wytworzonych w Gdańsku w niecodzienną przestrzeń rekreacyjną ? dmuchane kopuły. Projekt zostanie zrealizowany podczas wydarzenia festiwalowo-targowego Re:Miasto.

Na zaproszenie organizatorów wydarzenia festiwalowo-targowego Re:Miasto hiszpańskie stowarzyszenie Basurama przez tydzień będzie tworzyć instalację ze 100 kg odpadów takich jak reklamówki i worki foliowe. Projekt będzie powstawał w Łaźni 2 przy ulicy Strajku Dokerów w Gdańsku, a od 21do 23 listopada zobaczyć go będzie można podczas Re:Miasta – Targów Recyklingu i Ekologii w AmberExpo. Celem projektu jest zwiększenie społecznej świadomości na temat powstawania odpadów i postrzegania śmieci jako surowca. 

Niezbędne do stworzenia instalacji odpady przekaże Zakład Utylizacyjny w Gdańsku Szadółkach. Wyselekcjonowane na potrzeby projektu reklamówki i worki foliowe przekazane zostaną w najbliższy czwartek (14.11) o godz.13.00. Hiszpanie rezydować będą w gdańskiej Łaźni 2, gdzie z pomocą wolontariuszy z Trójmiasta stworzą instalację In Love We Trash.  Aby zarezerwować miejsce na warsztatach wystarczy do 15 listopada wysłać maila na adres: [email protected] podając: imię, nazwisko i wiek oraz najbardziej odpowiadającą datę (16, 17, 18, 19 lub 20) i godzinę (10:00 – 14:00 lub 16:00 – 20:00) planowanego udziału w projekcie.

Projekt zaprezentowany zostanie w dniach 21-23 listopada br. podczas Targów Recyklingu i Ekologii Re:Miasto 2013 na terenie Centrum Wystawienniczego AmberExpo.

Re:Miasto 2013 to przestrzeń targowa zaaranżowana w formę miasta, z zachowaniem jego struktury: ulic, zabudowań, przestrzeni publicznych oraz funkcji: mieszkalnych, usługowych i rekreacyjnych. Projekt ma na celu praktyczną prezentację najciekawszych rozwiązań ekologicznych i recyklingowych w obszarze przemysłu, budownictwa i transportu aż po przedmioty codziennego użytku, decydujące o stylu życia. (www.remiasto.eu).To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W sposób nowoczesny i dostępny zaprezentowana zostanie idea recyklingu i ponownego wykorzystania odpadów. To idealne miejsce na przeprowadzenie lekcji dotyczących zagadnień ekologicznych. Pomoże w tym ciekawa aranżacja wydarzenia. Stoiska targowe pełnić będą rolę sklepów oraz punktów usługowych a umieszczone pomiędzy nimi miejsca aktywności takie jak: Re:Plac Zabaw, Re:Skwer, Re:Kino, Re:Wnętrze, Dom Kultury Recyklingu czy Strefa Re:laksu pozwolą zwiedzającym poznać i zrozumieć idee segregacji, recyklingu i odzysku. Uczniowie wypróbują m.in. plac zabaw z odpadów i meble miejskie z przetworzonego plastiku, obejrzą filmy o segregacji i powtórnym wykorzystaniu odpadów, przetestują pokój zaaranżowany meblami i przedmiotami wykonanymi z recyklingu oraz wezmą udział w bezpłatnych warsztatach recyklingowych.

Re:Miasto jest oficjalną imprezą towarzyszącą Kongresowi SMART METROPOLIA. Patronat nad projektem objął portal ZielonaLekcja.pl.
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię