W najbliższą sobotę, 13 września każdy będzie mógł zapoznać się z procesem produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz jej dystrybucji. Wszystko dzięki dniu drzwi otwartych w elektrociepłowni Karolin przy ul. Gdyńskiej 54 w Poznaniu. Elektrociepłownię będzie można zwiedzać w godzinach 10-15.

W trakcie zwiedzania zostanie zaprezentowany najbardziej efektywny i korzystny dla środowiska proces produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Na terenie elektrociepłowni formowane będą 20-osobowe grupy, które pod okiem przewodnika poznają instalację elektrociepłowni. Trasa zwiedzania poprowadzi przez cały cykl produkcyjny, od bazy paliw węglowych i biomasy, aż do miejsca sterowania dystrybucją energii. 

Dodatkową atrakcją będzie wystawa pokonkursowa prac uczniów wielkopolskich szkół, uczestniczących w ogólnoświatowym konkursie Veolia Environnement "Cities around the Word". W ramach konkursu uczestnicy prezentowali swoje miasta zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Oprócz wystawy, dzieci i młodzież na pewno ucieszą konkursy o tematyce ekologicznej.

Organizatorzy przygotują transport pomiędzy Rondem Śródka i Elektrociepłownią Karolin oraz poczęstunek na miejscu.

Fot. Grzegorz Celiński / Dalkia

Źródło: www.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię