W ubiegłą sobotę LUVENA zorganizowała rodzinny piknik ekologiczny. Nie zabrakło w nim także udziału komisarza Dymskiego, który przekonywał mieszkańców Lubonia, że warto dbać o czyste powietrze.

? Komisarz Dymski pojawił się w Luboniu nieprzypadkowo, bowiem nieobce tej miejscowości jest zjawisko niskiej emisji. W piecach nierzadko spalany jest złej jakości węgiel, a do pieca dość często  trafiają także śmieci ? butelki plastikowe czy też kartony po napojach. Ma to bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego konieczne jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń, jakie wiążą się z tym zjawiskiem ? powiedział Łukasz Bandosz, koordynator strefy EKO-EDUKACJI z ramienia firmy Abrys.

Prelekcje komisarza Dymskiego na temat niskiej emisji połączone z pokazem filmów edukacyjnych powstałych w ramach kampanii ?Misja-emisja? to jednak nie jedyne przygotowane przez nas atrakcje. Ciekawą propozycją były też Eko_zmagania ? konkurs, polegający na rozwiązywaniu zadań (rebusów, quizu, zagadek itp.), dotyczących ochrony środowiska, w ramach którego za poprawną odpowiedź otrzymywało się doniczkę do samodzielnej hodowli roślin. Aspekt botaniczny to nie tylko nagrody w konkursie  ? dzieci (i nie tylko) mogły wziąć udział również w warsztatach ?Zielono mi?, w ramach których robiły swój własny zielnik.

Piknik był podzielony na pięć stref: relaksu, zdrowia, sportu, EKO-edukacji oraz EKO-komisu, gdzie goście będą mogli skorzystać z porad dotyczących zdrowego trybu życia, wziąć udział w quizach i konkursach, dowiedzieć się wszystkiego o ekologicznych technologiach albo zmierzyć się z innymi w wielu dyscyplinach sportowych. Piknik, który odbył się na Wzgórzu Papieskim w Luboniu, został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach projektu ?Rodzinny piknik ekologiczny, czyli ? zielona afera do Lubonia dociera!?.

GALERIA

« z 2 »

Fot. T. Kalinowski, A. Mikołajczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię