Od poniedziałku, 9 lutego do piątku, 13 lutego w hipermarketach Carrefour trwa ?Energy week” – akcja promująca odpowiedzialne zużycie energii i wydajność energetyczną w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Carrefour przyłącza się do działań Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości obywateli i promowanie wśród nich proekologicznych postaw. 

W ramach „Energy week” Carrefour Polska będzie zachęcał klientów do prostych gestów w codziennym życiu: wyłączania nieużywanych urządzeń elektrycznych, niezostawiania ich w stanie czuwania czy wybierania urządzeń energooszczędnych klasy A. Ponadto sieć przeprowadzi promocję żarówek energooszczędnych marki Carrefour.

Akcja "Energy week" nie jedynym ekologicznym gestem sieci. Carrefour Polska w pierwszej połowie br.  planuje wymienić żarówki w na świetlówki energooszczędne. Z kolei do końca grudnia br. w sklepach zostanie wdrożony system zarządzania energią, mierzący i optymalizujący zużycie prądu. W tym roku firma zamierza też wyposażyć niektóre sklepy w nowoczesne meble chłodnicze, co pozwoli zmniejszyć zużycie energii.  W marcu Carrefour Polska przystąpi do akcji „Godzina dla Ziemi" – w prawie wszystkich sklepach na terenie Polskie zostanie wygaszone 50% oświetlenia.

Źródło: www.carrefour.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię