Park Narodowy ?Bory Tucholskie? zaprasza na Letnią Akademię Przyrodniczą, podczas której, przy udziale przewodnika, będzie można poznać pieszo lub na rowerze piękne tereny Parku.

Pierwsza wycieczka, piesza, odbędzie się 22 lipca o godz. 9.00. Rozpocznie się w miejscowości Funka. Trasa wiedzie zieloną ścieżką dydaktyczną wokół jeziora lobeliowego Wielkie Gacno do Bachorza. Długość trasy wynosi ok. 7,5 km, czas trwania wycieczki ok. 2,5 godziny.

Druga wycieczka, rowerowa, odbędzie się 29 lipca również o godz. 9.00. Rozpocznie się w Bachorze. Trasa wycieczki prowadzi do miejscowości Bachorze, a następnie do dębu Bartuś, jeziora dystroficznego Kacze Oko, wzdłuż jeziora Płęsno do jeziora lobeliowego Wielkie Gacno i z powrotem do Bachorza. Długość trasy to ok.11 km, czas trwania to ok 3,5 godziny.

Wszyscy zainteresowani wycieczkami po PNBT proszeni są o kontakt pod nr tel.39 88 397 lub w siedzibie Parku w Charzykowach przy ul Długiej 33. W razie niepogody odbędzie się pokaz filmów przyrodniczych.
 
Źródło: www.park.borytucholskie.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię