Eco Transfer umożliwia firmom i instytucjom bezpłatny odbiór odpadów, które mogą podlegać recyklingowi. Projekt zawiera także elementy edukacji ekologicznej oraz, dzięki środkom ze sprzedaży ekologicznych produktów, wspiera wiejskie szkoły.
W kwietniu do projektu dołączyły kolejne firmy, którym bliska jest idea ekologicznego miejsca pracy. Są to: Dom Maklerski BOŚ, Nokia Siemens Network, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.
Troska o środowisko jest jednym z priorytetów Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do inicjatywy Eco Transfer. Uważam, że to dobre rozwiązanie dla firm. Z jednej strony pozwala na redukcję kosztów związanych z odbiorem odpadów z biura, z drugiej motywuje do przestrzegania zasad, o których każdy powinien pamiętać, nie tylko w miejscu pracy.– powiedział Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ.
Eco Transfer jest skierowany do firm i instytucji, ponieważ to właśnie w tych miejscach zużywamy najwięcej materiałów, które mogą podlegać recyklingowi. Według badań firmy Lexmark aż 94% pracowników europejskich biur jest świadomych konsekwencji marnotrawienia papieru w biurach. Mimo wiedzy na temat wpływu segregacji na finanse firmy i środowisko naturalne w dalszym ciągu przeciętny pracownik zużywa aż 34 strony papieru dziennie, z czego 17% jest marnowane.
Uczestnictwo w projekcie Eco Transfer to szereg korzyści finansowych, środowiskowych i wizerunkowych, m.in.: ograniczenie kosztów wywozu odpadów komunalnych, zmniejszenie zużycia papieru o 20-30%, redukcja zużycia energii oraz surowców – ograniczenie emisji CO2 oraz budowanie proekologicznego miejsca pracy.
Więcej informacji na www.ecotransfer.pl