11 ekscytujących odcinków przedstawiających najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt oraz siedliska przyrodnicze, a także sposoby ich czynnej ochrony. to najkrótsza reklama cyklu „Ocalony świat”. W roli strażników dzikiej przyrody nikt inny, jak osobowości znane z telewizji, kina i estrady: Mateusz Damięcki, Cezary Kosiński, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Beata Tadla, Joanna Kulig, Anna Popek, Olga Bończyk, Agata Kulesza i Paweł Królikowski.

W każdym odcinku – cyklu pod patronatem ZielonaLekcja.pl – gospodarzowi  Grzegorzowi Miśtalowi towarzyszy inna gwiazda: razem ruszają w nieznane, by odkrywać tajemnice przyrody i poznać ludzi, których pasją jest ratowanie ginących roślin i zwierząt.

Przewodnikami widzów i bohaterów po pełnym tajemnic świecie przyrody będą przedstawiciele świata nauki, leśnicy, studenci, działacze społeczni. To ludzie, dla których ochrona zagrożonych gatunków jest pasją i sposobem na życie. To właśnie oni ratują ginące rośliny i zwierzęta. To właśnie oni uświadomią odbiorcom, że walka o piękno natury może być fascynującą życiową przygodą.

Gwiazdy zaproszone do udziału w cyklu nie będą biernymi widzami:

„Zaprosiliśmy znanych i lubianych do udziału w działaniach czynnej ochrony. Będą wspinać się na drzewa, tropić wilki i szukać śladów obecności żółwi błotnych” – mówi Grzegorz Miśtal.

W pierwszym odcinku serii Grzegorz Miśtal uda się w podróż po Polsce, by poznać niezwykły świat ptaków drapieżnych oraz ich badaczy. Towarzyszyć mu będzie Mateusz Damięcki. W kolejnych odcinkach świat przyrody wspólnie z widzami zgłębiać będzie Cezary Kosiński, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Beata Tadla, Joanna Kulig, Anna Popek, Olga Bończyk, Agata Kulesza oraz Paweł Królikowski.

Do realizacji nowoczesne zdobycze techniki, pozwalające ukazać przyrodę, wśród nich zdjęcia lotnicze; zdjęcia z kamer specjalnych oraz tzw. fotopułapek zamieszczonych np. w gniazdach ptaków, norach wilków, bunkrach zamieszkałych przez nietoperze czy bieszczadzkich sadach, odwiedzanych przez niedźwiedzie brunatne.

Wszystkie zdjęcia zrealizowane zostały w jakości Full HD, a dźwięk zgrany w standardzie Dolby 5.1, cykl został oprawiony muzyką skomponowaną specjalnie na potrzeby filmów.

Cykl powstał w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 – promocja najlepszych praktyk” realizowanego przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, koncentruje się na promowaniu najciekawszych przedsięwzięć na rzecz ochrony zagrożonych zwierząt oraz siedlisk na terenie naszego kraju, a także na poszerzaniu wiedzy na temat ochrony różnorodności biologicznej. „Ocalony świat” zrealizowała Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP na zlecenie Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych Lasów Państwowych w ramach realizacji projektu LIFE+.

Cykl „Ocalony świat” na antenie TVP1 będzie można oglądać w soboty o godzinie 10.30 (od 6 września 2014 roku).

 • ?Z dziobem i szponami? (orzeł bielik, orlik krzykliwy) gość: Mateusz Damięcki emisja TVP1: 6.09.2014
 • ?Leśny majestat? (żubry) gość: Cezary Kosiński emisja TVP1: 13.09.2014
 • ?Dlaczego głuszec żyje w głuszy?? (głuszce, cietrzewie) gość: Zbigniew Zamachowski emisja TVP1: 20.09.2014
 • ?Gorąco i sucho? (murawy kserotermiczne) gość: Anna Dymna emisja TVP1: 27.09.2014
 • ?Dzikość w sercu? (ssaki drapieżne – wilk, ryś, niedźwiedź) gość: Ewelina Flinta emisja TVP1: 4.10.2014
 • ?Głową w dół? (nietoperze) gość: Beata Tadla emisja TVP1: 11.10.2014
 • ?Cuda mikroświata? (owady) gość: Joanna Kulig emisja TVP1: 18.10.2014
 • ?Pełzająca mądrość? (żółw błotny, wąż eskulapa, gniewosz plamisty) gość: Anna Popek emisja TVP1: 25.10.2014
 • ?Szaraka szukaj w polu? (zające i kuropatwy) gość: Olga Bończyk emisja TVP1: 1.11.2014
 • ?Tajemniczy nocni łowcy? (sowy) gość: Agata Kulesza emisja TVP1: 8.11.2014
 • ?Na mokradłach życie kwitnie? (mokradła) gość: Paweł Królikowski emisja TVP1: 15.11.2014

 

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/zielonalekcja

Dla czytelników portalu ZielonaLekcja.pl gratka: specjalny konkurs, w którym do wygrania będą płyty z filmami! Bądźcie z nami!

LOGO OGÓLNE DSC_1032 DSC_0346

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię