Od 1 marca w Akwarium Gdyńskim można oglądać wystawę pokonkursową pt.: „Bałtyk w obiektywie”. Prezentowane fotografie pokazują różne spojrzenia na Morze Bałtyckie. Wystawę można oglądać do końca kwietnia br.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Bałtyk w obiektywie" odbywał się w ramach międzynarodowego projektu Moving Baltic Sea i był organizowany przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku (CIEE) oraz Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: osoby pełnoletnie i niepełnoletnie. Wpłynęło na niego tysiąc fotografii: w tym 350 w kategorii niepełnoletni i 650 w kategorii pełnoletni. Poziom był bardzo zróżnicowany.
 
Nagrodzeni w konkursie "Bałtyk w obiektywie":

Kategoria osoby niepełnoletnie:
I miejsce: Wojciech Romański z Kaniowa – fot. "Zamki na piasku", II miejsce: Julia Piwakowska z Gdańska – fot. "Ryby nigdzie nie widziałem", III miejsce: Iga Niezgodzka z Oświęcimia – fot. "Bałtyk. niech Cię pochłonie" Wyróżnienia: Aneta Bazyk ze Słupska – fot. "Zima", Anna Gabriel z Czernicy – fot. "Wybrzeże Bałtyku", Sara Jasik z Gdańska – fot. "Rodzina nad wodą", Jagoda Nadolska z Gdańska – fot. "Molo", Daria Siekierska z Nowego Barkoczyna – fot. "Manu scriptum – lux mundi", Malwina Zakrzewska – fot. "Przyjaciel morza", Kamil Kowalski z Łeby – fot. "Nasza perła – Bałtyk", Sebastian Mintus z Łodzi – fot. "Czas zadumy"

Kategoria osoby pełnoletnie:
I miejsce: Paweł Herzog z Łodzi – fot. "Sztorm", II miejsce: Piotr Buda z Warszawy – fot. "Nadmorska Rapsodia", III miejsce: Michał Karcz z Warszawy – fot. "Pocztówka znad Bałtyku"

Wyróżnienia: Lidia Beata Barej z Wałcza – fot. "Tallin. Plaża Piryta", Małgorzata Książkiewicz z Sopotu – fot. "Morskie opowieści", Joanna Potorska z Gdańska – fot 1. "Bałtyk", fot. 2 "Nad Bałtykiem po pracy", Agnieszka Żychska ze Świnoujścia – fot. "Dwie panie na plaży nie licząc psa", Dariusz Arnold z Bydgoszczy – fot. "Lawa", Hubert Bierndgarski ze Słupska – fot. 1 "Poławiacz bursztynu", fot. 2 "Kuter wychodzący w morze", Marcin Bublewicz z Gryfic – fot. "Kolory Bałtyku", Andrzej Furs z Wetliny – fot. 1 i 2 "Bałtyk", Bartosz Gędziorowski z Warszawy – fot. "Wiatraki na morzu", Marcin Lewandowski z Kowal – fot. "Antena satelitarna", Dominik Łapiński z Gdańska – fot. "Przystań", Mateusz Matysiak z Gnojna Park – fot. "Migrujące kaczki lodówki", Piotr Rosiński z Łodzi – fot. "Podróż", Piotr Skrzypek z Poznania – fot. "Mewa Kołobrzeg", Mateusz Ściborski z Gdańska – fot. "Chełbia", Grzegorz Toboła z Łodzi – fot. "Sztorm", Dariusz Żabiński ze Śremu – fot. "Port w Międzyzdrojach"
 
Źródło: www.akwarium.gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię