Już od dekady Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie organizuje Ogólnopolski Konkurs pn. „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Zadaniem uczestników jest opowiedzenie gawędy związanej z kulturą ekologiczną, dawnym i obecnym stosunkiem człowieka do lasu oraz współczesnymi funkcjami lasu. 

20131029093119_zielonalekacjapieczatka_2Tegoroczna, jubileuszowa edycja ?Bajarzy?” (19-20 maja 2016 r.) ma na celu promocję polskich lasów, zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej oraz uzmysłowienie społeczeństwu, że las to skarb wszystkich ludzi.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorami konkursu są Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie oraz Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.

Bieżące wydarzenie uświetni wystąpienie Jowity Pampuch ? laureatki pierwszej edycji konkursu oraz promocja książki pt.: ?Gawędy z Leśnej Polany”, która została wydana w związku z jubileuszem.

Uczestnikami konkursu mogą być m.in. pracownicy Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych, wykładowcy i studenci wydziałów leśnych oraz nauczycieli i uczniów techników leśnych. Zapraszamy również serdecznie emerytowanych leśników oraz wszystkich miłośników lasu.

Prezentację gawęd leśnych oceniało będzie siedmioosobowe Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Tomasza Boreckiego.

Zgłoszenia do konkursu należy kierować na adres Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie do 20 kwietnia 2016 r. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.okl.lasy.gov.pl. Zapraszamy do udziału.

REGULAMIN

Fot. Depositphotos/Subbotina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię