W Przedszkolu nr 163 na osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu odbywają się liczne imprezy i akcje związane z Rokiem Klimatu i Środowiska.

Piątek, 14 listopada w przedszkolu upłynął pod hasłem kiermaszu Jesienno-Zimowego. Na kolorowy kiermasz rodzice przynieśli używane, ale będące w dobrym stanie ubrania. Przekazali odzież  do dalszego noszenia, zamiast wyrzucania jej. Całkowity dochód z akcji przekazano na zakup pianina dla przedszkola. Z kolei we wtorek 18 listopada br. w Piątkowskim Centrum Kultury "Dąbrówka", w ramach "Miasteczka Oświatowego" odbył się II Festiwal Piosenki. Dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej.

Od 24 października do 24 listopada br. trwa konkurs ekologiczny pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. W konkurs zaangażowały się również rodziny przedszkolaków – wspólnie z dziećmi robią Ekoludki, czyli wesołe kukiełki  z materiałów wtórnych i odpadów. Z kolei dzieci w grupach robią plakaty ekologiczne.

28 listopada Dni Zielonej Energii dobiegną końca, zostaną przedstawieni zwycięzcy konkursów, będą loterie i quizy dla najstarszych dzieci. Zieleń zdominuje inne barwy tego dnia: w przedszkolu pojawi się dużo zielonych baloników, każdy pracownik przystroi strój zielonym dodatkiem.  Ponadto zostaną ogłoszone wyniki konkursu " Zielone ogrody przedszkolne", w którym również Przedszkole nr 163 bierze udział. (O konkursie "Zielone ogrody przedszkolne" pisaliśmy 10 października br. ).

Źródło: www.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię