12 października br. odbędzie się 9. Poznań Maraton. To najliczniejszy maraton w Polsce. Impreza zachęca do ekologicznego spędzania wolnego czasu.

Każdego roku podczas maratonu pada kolejny rekord frekwencji. Tak też stało się podczas ósmej edycji kiedy pobity został rekord Polski uczestników biorących udział w maratonie. Za ustanowienie nowego rekordu Polski poznański maraton został uhonorowany przez Polskie Stowarzyszenie Biegów nagrodą za Największy Bieg Maratoński w historii polskiej lekkoatletyki oraz otrzymał certyfikat „Złoty Bieg” za najbardziej masową imprezę roku. W maratonie startują zarówno biegacze, rolkarze jak i zawodnicy na wózkach.

9. Poznań Maraton to trzy dni sportowych wydarzeń. Już 10 października br. Biuro Maratonu nad Maltą rozpocznie wydawanie pakietów oraz numerów startowych biegaczom. Odbywający się w niedzielę, 12 października bieg na dystansie 42,195 km jest uwieńczeniem weekendu pełnego atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla miłośników biegania.

Na stałe do kalendarza wpisał się też bieg Pogoń za Rektorem, kończący się wspólnym śniadaniem, a przez wielu traktowany jest jako rozgrzewka przed największym maratonem. Przez 3 dni, nad Maltą, zorganizowane będą specjalistyczne targi EXPO, skupiające wystawców branży sportowej z całego kraju, a także szereg imprez biegowych na krótszych dystansach. 

Rekordy do pobicia:
– rekord trasy w kat mężczyzn z 2001 roku – 2:15:38 (Glinka Waldemar, Polska)
– rekord trasy w kat kobiet z 2002 roku – 2:35:24 (Uryga Wioletta, Polska )
– rekord frekwencji zawodników kończących maraton – 2324 z 2007 roku

Źródło i fot. www.marathon.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię