Przedstawienie teatralne „Na ratunek Czystolandii”, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, a także spotkanie z Komisarzem Dymskim i Zielniakiem to atrakcje, w których wczoraj wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sieradzu. 

Działania były zorganizowane w związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, obchodzonym w dniu 22 kwietnia. – Spektakl porusza kwestie dbania o środowisko, m.in. poprzez właściwą segregację śmieci czy też dbanie o czystość powietrza w okolicy, natomiast warsztaty mają uzmysłowić dzieciom, że nie wszystko, co wydaje się być odpadem powinno się znaleźć w koszu na śmieci, gdyż wiele z nich można ponownie wykorzystać, wykonując z nich np. maskotki – podkreśliła Marta Siatka, koordynator projektów edukacyjnych w firmie Abrys, odpowiedzialnej za prowadzenie działań z zakresu edukacji ekologicznej. 

Spektakl opowiada historię krainy, zwanej Czystolandią, która została zanieczyszczona na skutek działań Dymona – miłośnika porozrzucanych i palonych w piecu śmieci, który dodatkowo w wielkiej wieży ze śmieci zamyka Czyścinkę.  Na ratunek księżniczce rusza Komisarz Dymski, który wraz z dziećmi zmaga się z zadaniem segregacji śmieci i odpowiada na trudne zagadki Śmieciosfinksa. Dzięki pomocy uczestniczących w spektaklu dzieci – Czyścinka zostaje uratowana, a Czystolandia znów szczyci się porządkiem i czystym powietrzem. 

Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach kreatywnych, w ramach których ze starych skarpetek tworzyły zajączki. – Mimo że zajęcia te są dość wymagające i dzieciom potrzebna jest spora pomoc w ich realizacji, to ich efekt jest zdumiewający. Dzieci wychodzą z nich z przekonaniem, że śmieci można wykorzystać w ciekawy sposób, dobrze się przy tym bawiąc – dodaje M. Siatka. 

Działania z zakresu edukacji ekologicznej na zlecenie Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sieradzu, zrealizował Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS. 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię