Szkodliwość palenia śmieci w domowych piecach, oszczędzanie wody oraz dbanie o zwierzęta domowe to tematy, które w ostatnim czasie podjął Urząd Miejski w Drezdenku w celu edukacji swoich mieszkańców. 

Jakość powietrza w Polsce, w tym również w Drezdenku, nie jest najlepsza.  Przyczyną tego jest palenie w piecu złej jakości węgla, mokrego drewna, a także odpadów. Nie bez znaczenia jest także stan instalacji grzewczych, drożność kominów czy też sposób palenia paliw w piecach. Mieszkańcy często nie mają świadomości konsekwencji tych działań, dlatego Urząd Miejski w Drezdenku przygotował dla nich materiały informacyjno-edukacyjne, których celem jest zmiana nawyków palenia w piecu.

Miasto w ramach działań edukacyjnych nie bez powodów podjęło się także tematu oszczędzania wody. Polska należy niestety również do krajów o ograniczonych zasobach wody pitnej. Szacuje się, że na jednego mieszkańca naszego kraju przypada trzy razy mniej wody niż w innych krajach europejskich. W ramach kampanii przygotowano materiały o konieczności oszczędzania wody, sposobach racjonalnego oszczędzania tego surowca, a także podano, jak wygląda zużycie wody w gospodarstwach domowych, rolnictwie i przemyśle.

Dużym problemem w gminie jest także bezdomność zwierząt oraz właściwa realizacja obowiązków właścicieli psów i kotów. Nie każdy bowiem wie, że psa należy zarejestrować i oznakować, corocznie szczepić przeciw wściekliźnie, wyposażyć w obrożę czy też usuwać z terenów użyteczności publicznych pozostawione przez niego nieczystości. Miasto w materiałach edukacyjnych zachęca także do adopcji zwierząt ze schronisk, zlokalizowanych w najbliższej okolicy.

Partnerem merytorycznym działań edukacyjnych jest ABRYS, a portal zielonalekcja.pl objęło te działania swoim patronatem medialnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ULOTKA

ULOTKA_2

ULOTKA_3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię