„Tropami przyrody” przechadzali się uczniowie chrzanowskich szkół, biorących udział w grze miejskiej, która odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Gra była elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej EKO-Chrzanów. 

Wydarzenie, które miało miejsce 25 kwietnia br., zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie wraz z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji oraz Związkiem Międzygminnym „Gospodarka Komunalna”. 

W grze miejskiej pn. „Tropami przyrody” wzięło udział blisko pięćdziesiąt osób, podzielonych na sześć drużyn. Wśród zadań, z którymi musiały się one zmierzyć było rozpoznawanie gatunków drzew, segregacja odpadów, rozpoznanie ptaków po śpiewie oraz skonstruowanie baterii z ziemniaka. Zadania rozmieszczone były w siedmiu punktach zadaniowych, zlokalizowanych w centrum Chrzanowa, do których dotrzeć można było tylko za pomocą wskazówki oraz mapy otrzymywanej po rozwiązaniu każdego zadania. – W grze sprawdzana była nie tylko wiedza przyrodniczą, umiejętność obserwacji i spostrzegawczość, ale także orientacja w terenie oraz umiejętność korzystania z mapy. Tego typu wydarzenia mają  ogromną zaletę – edukację poprzez zabawę, co świetnie sprawdza się podczas imprez organizowanych w plenerze – wyjaśniła Małgorzata Masłowska-Bandosz, kierownik Działu Edukacji Ekologicznej z firmy ABRYS, która zrealizowała to przedsięwzięcie. 

Tropiciele na tropie

Grę wygrała drużyna „Ciekawscy tropiciele” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie,  która uzyskała największa liczbę punktów (485). Nagrodę w postaci zestawu edukacyjnego Scottie Go! wraz  z tabletem Lenovo TAB3 A7 zwycięskiej drużynie wręczyła Anna Siewiorek ? dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Ponadto każdy uczestnik gry niezależnie od wyników otrzymał nagrodę w postaci ekologicznej gry edukacyjnej – „Segregator” oraz „Komplecik”, a spośród uczestników wyłoniono także osoby, które otrzymały nagrody książkowe. 

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię