Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno w niedzielę (28 maja br.) edukował ekologicznie najmłodszych mieszkańców podczas wydarzenia „Ale ubaw!”, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Dzieci mogły zrobić z odpadów unikatowe przedmioty, a także zagrać w wielkoformatową grę planszową, poświęconą odpadom.

Jedną z atrakcji były warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów. Na trzech stanowiskach warsztatowych uczestnicy mogli przekonać się, jak niepotrzebnym przedmiotom i opakowaniom w prosty sposób dać drugie życie. – Warsztaty mają na celu pokazanie, że odpady, które powstają w naszych domach, można wykorzystywać do wytwarzania nowych rzeczy. Dzięki temu nie tylko zminimalizujemy ilość generowanych odpadów, ale także rozwiniemy naszą kreatywność i staniemy się posiadaczami wyjątkowego przedmiotu – powiedziała Wioletta Brzezińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Gminie Piaseczno. Efektami warsztatów, które odbyły się na parkingu autobusowym (przy wejściu do Parku) stały się m.in. doniczki z kartoników po mleku i puszek aluminiowych, bransoletki z koszulek t-shirt oraz dekoracje na ścianę, wykonane z odpadów oraz elementów naturalnych (szyszek, sznurków jutowych, piór itp.).

Ponadto podczas wydarzenia można było zagrać w grę wielkoformatową pn. „Spacerkiem po wiedzę”. Na dużej planszy o wymiarach 3 x 4 m gracze nie tylko sprawdzali swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, ale również świetnie się bawili.

Organizacją stanowisk warsztatowych Urząd Miasta i Gminy Piaseczno rozpoczął realizację nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Odpadów mniej – ziemi lżej”. W jej ramach jesienią w przedszkolach odbędą się przedstawienia teatralne pn. „Czysta Ziemia Ziemowita”, a w szkołach zostanie zorganizowana olimpiada wiedzy o odpadach. Elementem kampanii będzie także produkcja książeczek z zadaniami dla najmłodszych, zawierających m.in. kolorowankę, zadania z odnajdowaniem odpowiedniego pojemnika na odpady, a także dotyczące szukania różnic na obrazkach.

 Informacje na temat poszczególnych elementów kampanii będą zamieszczane na stronie internetowej: https://odpady.piaseczno.eu/

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię