Blisko sto lasów w słoiku zasadzili młodzi mieszkańcy gminy Świdnica, zlokalizowanej w woj. lubuskim. Wydarzenie było elementem kampanii edukacyjnej, promującej właściwe postawy ekologiczne. W jej ramach powstała również broszura oraz materiały edukacyjno-informacyjne.

Projekt gminy Świdnica, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, skupił się na projektach edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

„Zielone” warsztaty

W ramach projektu na terenie gminy odbył się cykl sześciu spotkań warsztatowych  pn. “Las w słoiku”. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się, jak tworzyć i pielęgnować takie ekosystemy. Warsztaty odbyły się w sali wiejskiej w Koźli, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w  Świdnicy oraz w Szkole Podstawowej w miejscowości Słone. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Łącznie wzięło w nich udział ponad 90 uczestników, z czego zdecydowaną większość stanowili uczniowie szkół oraz przedszkolaki z gminy Świdnica.   

 Eko jest spoko!

Broszura “Eko jest spoko” to materiał edukacyjny skierowany głównie do młodzieży. Znajdziemy w nim sporo ekologicznych wskazówek oraz ciekawostek, a nawet przepisy kulinerne. Dzięki broszurze odbiorcy mogą dowiedzieć się m.in. jak być bardziej eko, jak stworzyć i dbać o las w słoiku, jak ważna dla życia na Ziemi jest rola zapylaczy oraz jak możemy je wspierać każdego dnia.

 Edukacja nie tylko w plenerze

Elementem kampanii była także produkcja gier wielkoformatowych: “Spacerkiem po wiedzę” oraz “Bez strachu po dachu”, które będą służyły mieszkańcom gminy podczas wydarzeń plenerowych, dostarczając im nie tylko rozrywki, ale także zwiększać ich wiedzę na temat segregacji odpadów oraz ochrony powietrza. Do gminy zostały dostarczone także inne ma materiały edukacyjne, takie jak komiksy “Komisarz Dymski Misja Bohaterów” oraz “W poszukiwaniu zmian klimatu”, a także ekokolorowanki oraz edukacyjne zakładki do książek “Kolory mają znaczenie”. Wszystkie materiały, zostaną rozdystrybuowane wśród mieszkańców gminy Świdnica, dzięki czemu ich wiedza na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska będzie jeszcze większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię