Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu, poprzez swoją działalność, kształtuje wspólne marzenie czystego środowiska, bowiem ?Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości? (Helder Camara).

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu

Pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1

(Biurowiec 5 piętro pok. 503)

Telefon/Fax: 075 64-56-502

e-mail: [email protected]

Do zadań Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej należy w szczególności organizowanie przedsięwzięć na rzecz szerzenia idei zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza we współpracy z przedszkolami i szkołami stopnia podstawowego i gimnazjalnego działającymi w mieście Bolesławiec. Dodatkowo ośrodek ten stanowi punkt konsultacyjny z bazą materiałów edukacyjnych, z którego korzystają uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta aktywnie zajmujący się ochroną środowiska.
Obejmuje on:

? bibliotekę ekologiczną;
? czasopisma;
? filmy edukacyjne o tematyce ekologicznej.

Edukacja realizowana jest poprzez bezpośrednie zajęcia z dziećmi i młodzieżą, liczne konkursy ekologiczne, programy telewizyjne emitowane przez Telewizję Lokalną
,,AZART-SAT?, zamieszczanie informacji w prasie lokalnej oraz kolportaż ulotek i plakatów. W trakcie warsztatów realizowanych przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci i młodzież przygotowują się do praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy.

Centrum cyklicznie organizuje konkurs wiedzy dla klas IV bolesławieckich szkół podstawowych pt. ,,Segregacja odpadów i selektywna zbiórka baterii w Bolesławcu? który poprzedzony jest cyklem warsztatów. Każdego roku organizowany jest również konkurs ,,Na baterie też jest sposób? którego celem jest zebranie jak największej liczby zużytych baterii. W ciągu pięciu lat trwania konkursu jego uczestnicy wspólnie zebrali 201 630 szt. zużytych baterii, które zostały przekazane do recyklingu.
Centrum współpracuje z Nadleśnictwem Bolesławiec, efektem tej współpracy są zajęcia, z zakresu edukacji leśnej, w których aktywnie uczestniczą dzieci z bolesławieckich przedszkoli i szkół podstawowych.

Źródło: http://www.ekologia.org.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię