Pierwsze spotkanie grupy Edukatorzy Edukatorom odbyło się w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikołowie 30 listopada. Bogdan Ogrodnik rozpoczął pytaniem ważnym dla każdego z uczestników – co to jest edukacja ekologiczna i czym jest dla nas.

Następnie Katarzyna Ziemer poprowadziła warsztat „storytelling”, pokazując, że krok po kroku każdy może nauczyć się sztuki opowiadania. Na koniec Maja Głowacka zebrała oczekiwania, które pomogą nam w opracowaniu programu na kolejne spotkania. Pierwsze spotkanie przebiegło w ciepłej, radosnej i twórczej atmosferze. Wypowiedzi uczestników w trakcie i po spotkaniu utwierdziły naszą pewność, co do potrzeby rozwijania takiej grupy.

Kolejne odbędzie się 25 stycznia (środa) w godzinach 17.00- 20.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej. Poprowadzi je Bogdan Ogrodnik i Maja Głowacka, a Katarzyna Ziemer rozwinie temat „storytelling”. Poznamy sposoby nawiązywania kontaktu z grupą oraz rolę mowy niewerbalnej w tworzeniu opowieści.

W zamierzeniu pomysłodawców, grupa stanie się inspirującym i rozwijającym środowiskiem dla tych, którzy chcą stale poszerzać zakres swojej wiedzy i być bardziej efektywnymi w działaniach edukacyjnych oraz w pracy z grupą. Organizaorzy zachęcają też do zgłaszania swoich propozycji warsztatów. Każdy ma sprawdzone metody pracy, Edukatorzy Edukatorom jest miejscem, gdzie można się nimi podzielić.

Grupa ma charakter otwarty, można w dowolnym momencie do niej dołączyć.

Organizatorzy gwarantują ciepłe napoje oraz twórczą atmosferę. Prowadzący to pracownicy i współpracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego:
Bogdan Ogrodnik – filozof, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców
Maja Głowacka – ekolog i wieloletni edukator ekologiczny
Katarzyna Ziemer – psycholog, absolwentka I edycji Akademii

Miejsce: Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej, ul. Sosnowa 5, Mikołów; wstęp wolny

Organizatorzy proszą o potwierdzenie swojej obecności [email protected], tel. 880 251 131.

Źródło: sibg.org.pl

Każdy ma sprawdzone metody pracy, Edukatorzy Edukatorom jest miejscem, gdzie można się nimi podzielić. / Fot. tillti, flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię