DIY oraz trashion są ci znane z praktyki? Pokaż swoje prace w konkursie na najlepszy projekt recyklingowy w modzie!
Make style, not trash! – oto hasło, które doskonale oddaje to, czym jest trashion, recylingowa odmiana trendu DIY. Niemodne krawaty stają się sukienką, znaki drogowe torebkami, papierki po cukierkach torebką, a metalowe kapsle ćwiekami awangardowego paska. Zamiast wyrzucać zbędne przedmioty i to, co normalne nazwiemy śmieciami, można je poddać twórczemu recyklingowi.
Jeśli twoją pasją jest DIY, czyli samodzielne tworzenie i przerabianie ubrań i dodatków, daj się ponieść jego recyklingowej odmianie! Konkurs „Śmieć-Deaktywacja” jest skierowany do wszystkich, którzy aktywnie interesują się recyklingiem w modzie i potrafią wyczarować cuda ze zbędnych rzeczy. Zadziw swoją pomysłowością i podziel się pomysłem na ubranie lub dodatek do stroju wykonanego z niepotrzebnych, niemodnych lub zepsutych rzeczy.
Nieważne, czy przerabiasz ubrania dla siebie, jesteś profesjonalistą czy początkującą osobą w modowych przeróbkach. Ten konkurs jest dla wszystkich, którzy czują temat trashion i DIY.
Dlatego warto wziąć udział w konkursie? Przede wszystkich dla twórczej zabawy, promocji swojej osoby oraz wniesienia świeżości w polski nurt DIY.
Wszystkie projekty, które trafią do półfinału konkursu, znajdą się w pokonkursowej publikacji „Trashbook”, która będzie nie tylko dokumentacją akcji, ale również kopalnią inspiracji na temat mody, stylu oraz gadżetów w stylu trashion. „Trashbook” będzie pierwszą tego typu publikacją – nie może ciebie w niej zabraknąć!
Najlepsze projekty otrzymają recyklingowo-ekologiczne nagrody, które wzbogacą ekologiczną szafę: recyklingowe torby The Earth Collection, gadżety od EcoCorner, oraz ekologiczne ubrania Earth Positive, najbardziej ekologicznej marki odzieżowej świata. Dodatkowo najlepszy projekt zostanie nagrodzony parą butów Mohop, z których, dzięki pomysłowemu systemowi pętelek, można wyczarować niezliczoną ilość stylizacji.
Modowe przeróbki będzie oceniało twórcze jury pod przewodnictwem Outi Pyy, fińskiej projektantki, autorki popularnego bloga outsapop.com. W jury znalazła się również Ewa Kosz, redaktor naczelna Dilemmas Magazine, Magdalena Zawadzka z E!stilo, Anna Niemczyk-Pilarz, wykładowca oraz projektant odzieży, oraz Joanna Misztela, projektantka mody, wykładowca Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.
Źródło: www.ecotopia.pl