Trwa szósta edycja ekologicznego konkursu plastycznego Aquanet, w tym roku hasło konkursu brzmi „Taki kanał to nie banał”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV, V, VI szkół podstawowych z Poznania oraz gmin obsługiwanych przez Aquanet. Zadaniem dzieci jest przedstawienie w dowolnej technice malarskiej współpracy z Unią Europejskią przy tworzeniu infrastruktury pozwalającej na bieżące korzystanie z czystej i zdrowej wody.

Tematyka konkursu w tym roku związana jest z ogromnym przedsięwzięciem naszej spółki, którego Aquanet może się podjąć dzięki możliwości pozyskania środków unijnych z Funduszu Spójności. To właśnie Kolektor Prawobrzeżny II, jest bohaterem  konkursu, gdyż kanał ściekowy o średnicy 250 cm to z pewnością nie jest „banał”.
 
Nagrody oraz wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac na wiatach przystankowych zachęci młodzież do wzięcia udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu.
 

ORGANIZATOR:
Aquanet SA z siedzibą w Poznaniu,
Dział Marketingu, ul. Dolna Wilda 126, 61-492 Poznań,
tel. kontaktowy: 061 8359 324,
e-mail: [email protected]
www.aquanet.pl

NAGRODY:
•    za I, II i III miejsce: ekspozycja prac na citylightach* w centrum Poznania oraz cenne rzeczowe nagrody,
•    3 wyróżnienia: ekspozycja prac na citylightach* w centrum Poznania,
•    zaświadczenia dla nauczycieli przygotowujących uczniów do udziału w konkursie,
•    promocja szkół zwycięzców na plakatach.

TERMINY:
–    przyjmowanie zgłoszeń od szkół chcących wziąć udział w konkursie: do 2 października 2009 r.,
–    nadsyłanie prac: do 9 października 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego),
–    wyłonienie laureatów: do 19 października 2009 r.,
–    wręczenie nagród: 30 października 2009 r. (termin zostanie potwierdzony telefonicznie),
–    ekspozycja prac na citylightach*: 1-30 listopada 2009 r.

UCZESTNICY: 
Uczniowie klas IV, V, VI szkół podstawowych miasta Poznania oraz następujących gmin: Kórnik, Luboń, Swarzędz, Mosina, Czerwonak, Murowana Goślina, Puszczykowo, Brodnica, Suchy Las, Kleszczewo, Komorniki, Dopiewo, Tarnowo Podgórne, Rakietnica, Ostroróg, Mieścisko.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Wykonanie przez uczestnika jednej pracy w dowolnej technice malarskiej, forma plakatu (nowoczesny lub tradycyjny, może być z hasłem), format nie większy niż A3. Nadesłane prace powinny być podpisane (NA ODWROCIE), powinny mieć także dołączone OŚWIADCZENIE z następującymi danymi: imię, nazwisko, wiek, klasa, dokładny adres autora, tel. kontaktowy do rodzica/opiekuna, nazwa i adres szkoły, nazwisko i tel. nauczyciela.

TEMAT PRZEWODNI:
Unia Europejska zrzeszająca obecnie 27 państw powstała w 1993 roku. Polska jako jeden z krajów członkowskich wstąpiła w jej szeregi 1 maja 2004 roku. Od tej pory mamy możliwość korzystania z przywilejów jakie niesie ze sobą obecność w tej wspólnocie. Ze względu na dysproporcje gospodarcze jesteśmy jednym z największych kwotowo odbiorców unijnych dotacji. Są to pieniądze, które nasz kraj ma w rozsądny sposób wykorzystać na wyrównanie poziomu życia w stosunku do krajów UE silniej rozwiniętych. Przeznaczane są one m.in. na: kulturę, naukę i edukację, gospodarkę i przemysł a także i co dla nas najważniejsze ochronę środowiska. Sektor ten daje możliwość wydatkowania otrzymanych pieniędzy na działalność powiązaną z tym czym zajmuje się nasza firma: polepszenie jakości i dystrybucji wody przeznaczonej do spożycia. Działania te polegają na zakupie nowoczesnego sprzętu przeznaczonego do badania wody, na modernizacji obiektów uczestniczących w procesie uzdatniania wody a także oczyszczania ścieków. Jakość wody jest tak bardzo ważna gdyż mamy z nią do czynienia codziennie m.in.:
•    w pożywieniu i napojach
•    podczas kąpieli w wannie i pod prysznicem
•    podczas mycia rąk
•    podczas zmywania naczyń
•    podczas prania ubrań
•    podczas mycia samochodu
•    podczas podlewania ogrodu

Rozpoczęcie tej inwestycji planowane jest w IV kwartale 2009 roku a zakończenie w roku 2011. Długość kolektora wynosić będzie 3,9 km, a jego średnica w najszerszych miejscach dochodzić będzie do 2,4 m. Poniższy rysunek przedstawia przebieg Kolektora Prawobrzeżnego II.

Zadaniem autora pracy jest przedstawienie w dowolnej technice malarskiej współpracy jaka istnieje z Unią Europejskią przy tworzeniu infrastruktury pozwalającej na bieżące korzystanie z czystej i zdrowej wody a także profesjonalne oczyszczanie ścieków. Inwestycje przeprowadzane dzięki finansowej pomocy pozwalają właśnie na taki rozwój sprawy. Szczególny nacisk kładziemy w tym roku na prezentowanie jednej z inwestycji a mianowicie budowę Kolektora Prawobrzeżnego II.

CELE KONKURSU:
•    kształtowanie kultury ekologicznej wśród najmłodszych
•    szerzenie wiedzy na temat funduszy płynących z Unii Europejskiej, które pozwalają na ulepszanie naszego codziennego życia
•    popularyzacja wiedzy nt. działalności Spółki Aquanet – uzdatniającej i dostarczającej zimną wodę oraz oczyszczającej ścieki
•    zachęcenie młodzieży do rywalizacji w formie prezentowania swoich dokonań plastycznych

Źródło: Aquanet

 

 
 

Zadaniem autora jest przedstawienie w dowolnej technice malarskiej współpracy z Unią Europejskią przy tworzeniu infrastruktury pozwalającej na bieżące korzystanie z czystej i zdrowej wody, a także profesjonalne oczyszczanie ścieków. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię