Wilczy Park zwany Stacją Doświadczalną zarządzany jest przez Katedrę Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zajmuje obszar 18 hektarów. Żeby odwiedzić Stację należy wcześniej zadzwonić do Stacji i umówić się na zwiedzanie z przewodnikiem. Stobnica jest miejscem, które utworzono w 1974 roku w celu hodowli, restytucji i reintrodukcji rzadkich i ginących gatunków zwierząt. Jest to pierwszy w Polsce Wilczy Park. W Stacji hoduje się głuszca, cietrzewia,wilka, bobra europejskiego oraz konika polskiego w typie tarpana leśnego. Celem hodowli jest reintrodukcja, czyli ponowne wprowadzenie gatunku, w stanie zupełnie dzikim do lasów Wielkopolski.
Bóbr europejski został sprowadzony ze wschodu Polski i reintrodukowany na terenie Wielkopolski po 700 latach niewystępowania na tym obszarze. Powszechnie uważa się aktywność tych zwierząt za szkodliwą, jest to jednak zupełnie błędne myślenie, gdyż gatunek ten ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemów.
Spacerując na terenie Wilczego Parku, pracownicy oprowadzają zwiedzających po jego terenie, opowiadając o wilkach. Celem prowadzonej tutaj edukacji ekologicznej jest propagowanie wiedzy na temat wilka, będącego gatunkiem zagrożonym wyginięciem, wpisanego do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Przez wieki wilk odbierany był w świadomości ludzkiej negatywnie, co doprowadziło do znacznego zmniejszenia jego populacji przez człowieka. Wilk jest obecny w ludzkiej kulturze i sztuce, przywołując skojarzenia z wolnością i z siłą, jak również ze złem- co odzwierciedla powiedzenie: ?Homo homini lupus? . Pracownicy Stacji w Stobnicy, na co dzień przebywający z wilkami, znający etologię tego gatunku zaprzeczają nieuzasadnionym obawom i niechęci wobec wilka. Rocznie Park odwiedza 5 000 turystów.Wilczy Park w Stobnicy ma w planach odnowę, aby jeszcze lepiej realizować swoje cele.
Przez teren Wilczego Parku przepływa rzeka Kończak, mająca pierwszą klasę czystości, tworząca urokliwą dolinę. Na terenie doliny prowadzona jest hodowla konika polskiego w warunkach półwolnych. Utworzono tutaj rezerwat przyrody ?Dolina Kończaka? o powierzchni 2, 36 km2. Obok rezerwatu przebiega ścieżka dydaktyczna ?Dolina Kończaka? o długości 7,7 km; na jej trasie drzewa oznaczono rysunkiem bobra i ustawiono 12 tablic informujących o życiu lasu; na szlaku dowiemy się m.in. ? kogo nazywa się ?inżynierem środowiska?.
W okolicy Wilczego Parku znaleźć można inne ciekawe miejsca. W pobliskim Obrzycku warto zobaczyć ratusz .
We wsi Zielonagóra sąsiadującej z miastem Obrzycko zwraca uwagę eklektyczny pałac Raczyńskich, posadowiony na nadwarciańskiej skarpie. Rozpościerają się stąd piękne widoki na Wartę. Pałac zarządzany jest przez PAN.
4 km od Obrzycka w miejscowości Kobylniki znajduje się neorenesansowy pałac z zespołem parkowym, obecnie jest własnością prywatną, prowadzona jest tutaj restauracja.