Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego ?Pogranicze? zaprasza szkoły podstawowe, klasy 1-3 oraz szkoły ponadgimnazjalne z powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego oraz miasta Jelenia Góra do udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym „Las zrównoważony”.
Odkryj z nami tajemnice lasu! Dodatkowy nabór trwa do 7 stycznia. „Las zrównoważony” to program edukacji leśnej opracowany dla naszego regionu przez zespół ekspertów: metodyków, leśników i przedstawicieli parków narodowych. Jego celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez edukację leśną.
Do udziału w tej wyjątkowej przygodzie edukacyjnej zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego oraz miasta Jelenia Góra. W grudniu 2009 r. zakończyliśmy już nabór do programu szkół podstawowych klasy 4-6 oraz gimnazjów. Ostatnie wolne miejsca czekają jeszcze na szkoły podstawowe klasy 1-3 oraz szkoły ponadgimnazjalne.
Od I 2010 r. do XII 2010 r. dla 48 szkół organizator oferuje:
- cykl szkoleń dla nauczycieli,
- pakiet materiałów edukacyjnych z programem edukacji leśnej,
- dofinansowanie do realizacji zajęć z zakresu edukacji leśnej (koła przedmiotowe, lekcje),
- dofinansowanie dla projektów szkolnych dot. tematu „las”,
- zajęcia terenowe z leśnikiem,
- publikacje, filmy, materiały promocyjne i informacyjne,
- konkursy z nagrodami (wiedzy, plastyczny, fotograficzny, na najlepszy projekt szkolny)
- promocję szkoły na serwisie internetowym projektu,
- udział w konferencji otwierającej i zamykającej projekt,
- wsparcie ekspertów merytorycznych.
Udział w programie jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje na temat programu i warunków udziału oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.pogranicze-csb.home.pl
Zgłoszenia można nadsyłać do 07.01.2010 r. (czwartek) e-mailem na adres:
[email protected] lub faksem na numer 075 721 50 77.
Informacji nt. programu udziela koordynator projektu: Magdalena Guła (tel. 075 721 50 77, 0 600 514 255; e-mail: [email protected]).