Uczestnicy konkursu udowodnili, że zużyte i z pozoru zbędne przedmioty wcale nie muszą trafiać na śmietnik. Wystarczy odrobina fantazji i umiejętność majsterkowania, by ponownie przywrócić im użyteczność.

Jury otrzymało trudne zadanie, ponieważ prace wyróżniały się wyjątkową różnorodnością. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne nagrody. Nagrody przyznano Przedszkolu Miejskiemu nr 3 w Piekarach Śląskich, Andrzejowi Brzoza i Janowi Brzoza. Jan Brzoza z Mikołowa zaskoczył wszystkich niezwykłą konstrukcją, wykorzystującą energię słoneczną do podgrzewania wody.

Podstawę, na której umocowałem wymiennik ciepła, wykonałem ze starych rur służących dawniej jako słupki w ogrodzeniu. Z kolei wymiennik ciepła zrobiłem ze zdemontowanych paneli ściennych, a kolektory słoneczne ze sprężynowych stelaży po łóżkach. Wężownica jest już wykonana z nowych rurek miedzianych, pod którymi umieściłem styropian po opakowaniach – opisuje ze szczegółami konstruktor.

Prace, które wzięły udział w konkursie, zadziwiły zwłaszcza swą różnorodnością. Znalazły się wśród nich zarówno skomplikowane konstrukcje techniczne, meble, jak również elementy ozdobne.

Źródło: Vattenfall

 

Prace wyróżniały się wyjątkową różnorodnością. / Fot. Vattenfall

Jan Brzoza z Mikołowa stworzył niezwykłą konstrukcję, wykorzystującą energię słoneczną do podgrzewania wody. / Fot. Vattenfall

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię