350.org to międzynarodowa kampania, której celem jest stworzenie ogólnoświatowego ruchu na rzecz zażegnania kryzysu klimatycznego. Głównym hasłem jest 350 ? to jest 350 części CO2 na milion, liczba, którą naukowcy rozpoznali jako górną granicę bezpiecznej zawartości dwutlenku węgla w atmosferze.

Aby uporać się ze zmianami klimatu, musimy działać wspólnie i musimy działać szybko. Rok 2009 jest kluczowy. W grudniu światowi liderzy spotkają się na konferencji w Kopenhadze w Danii, by opracować nowy ogólnoświatowy traktat o obniżeniu emisji zanieczyszczeń. Problem polega na tym, że obecny projekt traktatu jest zupełnie niewystarczający wobec powagi kryzysu klimatycznego – nie zdaje testu 350.

Aby zjednoczyć opinię publiczną, media i przywódców politycznych wokół naszego celu, organizatorzy korzystają z potęgi Internetu, by 24 października 2009 zorganizować ogromny, ogólnoświatowy happening na rzecz naszej planety. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się nam zorganizować akcje w malowniczych miejscach na całym świecie, od Tadż Mahal po Wielką Rafę Koralową– a także w okolicy ochotników. Inicjatorzy zamierzają w ten sposób wysłać światowym liderom wyraźny komunikat: rozwiązanie kryzysu klimatycznego musi być szybkie, sprawiedliwe, oparte na solidnych naukowych podstawach i współmierne do skali problemu. Jeśli międzynarodowy ruch zwykłych ludzi będzie w stanie pociągnąć swych przywódców do odpowiedzialności za klimat naszej planety, będziemy mogli rozpocząć proces niezbędnej, globalnej przemiany.

Jeśli macie ciekawe pomysły na zorganizowanie happeningów, które mogłyby wesprzeć akcję 350.org, to skontaktujcie się z organizatorką akcji na Polskę, Małgosią Jagiełło: [email protected] 

Kampania 350.org wystartowała w marcu 2008, a jej pomysłodawcą był BillMcKibben i zespół młodych aktywistów. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane są organizacje pozarządowe.

Źródło: 350.org

Głównym hasłem jest 350 ? to jest 350 części CO2 na milion, liczba, którą naukowcy rozpoznali jako górną granicę bezpiecznej zawartości dwutlenku węgla w atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię