Tajemniczy świat naczyń krwionośnych, prawdziwy Boa Dusiciel, izolacja DNA w domowych warunkach, malowanie bakteriami ? to tylko kilka atrakcji jakie czekają na Was na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w ramach XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się 27 marca 2012 r.

W ramach tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali ponad 80 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach. To wspaniała okazja do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nowego.

Inauguracja festiwalu, siedemnaście wykładów oraz zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Medycznego, podobnie jak imprezy Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędą się w nowoczesnym Centrum Kongresowo-Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu. 
 
Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie można wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w:
– budynku Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska,
– Kolegium im. K. Gawęckiego,
– budynku Wydziału Technologii Drewna,
– Collegium Maximum,
– budynku Pilotowej Stacji Biotechnologii,
– budynku Instytutu Inżynierii Rolniczej,
– Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
– budynku Biocentrum,
– budynku Katedry Chemii,
– Collegium Cieszkowskich.
 
Podczas XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawią ciekawostki z zakresu Inżynierii Genetycznej, odpowiedzą na pytania dotyczące wpływu diety na nasze DNA, wprowadzą w tajniki żywności bioaktywnej, której spożywanie poprawia nie tylko samopoczucie, ale również zdrowie i urodę. 
 
Festiwal to również okazja do zwiedzania dziewiczej Gwinei oraz mroźnej i niebezpiecznej Syberii. Wraz ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczestnicy Festiwalu odbędą podróż po świecie mikroorganizmów takich jak wirusy i bakterie. Jeżeli interesujesz się robotyką i sztuczną inteligencją, to nie może Ciebie zabraknąć na sesji popularno-naukowej przygotowanej przez pracowników Instytutu Inżynierii Rolniczej. W programie m.in. czego nie widzą roboty, jak bronić się przed atakami z Internetu, czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja.
 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: www.up.poznan.pl
 
 

W ramach tegorocznej edycji festiwalu wszystkie uczelnie biorące udział przygotowały ponad 300 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię